«Хто буде спілкуватися в Брюсселі з Радою міністрів АПК країн ЄС?», – Дикун про приєдання Мінагрополітики до Міністерства екології

13 августа, 2019

Питання ліквідації Міністерства Аграрної політики та продовольства України і приєднання його до Міністрества екології негативно відб’ється на інтересах всієї агросфери. Про це розповів у своєму блозі на Економічна правда написав голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун.

На початку серпня в ЗМІ з’явилась інформація про можливу ліквідацію Міністерства аграрної політики та продовольства України, а точніше – об’єднання з Міністерством екології, де Мінагрополітики буде департаментом. Та голова ВАР не згоден з такою позицією, адже агросфера приносить країні більше прибутку ніж  сфера екології.

«Хочу відразу запитати, а чому не навпаки? Зрозуміло, що обидві галузі: і аграрна, і екологічна дають країні кошти. Аграрна забезпечує країну продовольством, експортує продукцію і дає країні 17% ВВП і 40% валютних надходжень, а екологія забезпечує якісне довкілля і торгує квотами на викиди, що дають «копійки»  порівняно з аграрним ВВП. Сьогодні аграрний сектор – номер один по фінансовим показникам, то чому, наприклад, не скоротити Міністерство енергетики і вугільної промисловості? Паливно-енергетичний комплекс забезпечує менше ВВП, ніж аграрний. Ну якщо, звичайно, логіка саме в цьому», – пише Дикун.

Він також додавє, що країнах Євросоюзу аграрне ВВП складає 1-2%, і це при наявності профільного міністерства. Тому, якщо Україна хоче бути гравцев на ринку ЄС, то це не можливо без Мінагрополітики.

«Нашу продукцію з доданою вартістю не пускають на ринки ЄС і нам потрібно збільшити квоти. Хто буде спілкуватися в Брюсселі з Радою міністрів АПК країн ЄС? Директор департаменту? Міністр екології? Ми заздалегідь поставимо себе в програшну позицію. Звідки береться 40% валютних надходжень? Експорт продовольства, скажете ви, але для того, щоб вийти на інші ринки необхідно домовитись. Цю роботу виконують  і Мінагрополітики, і міністр. Відкриттю ринків передують десятки зустрічей на найвищому рівні», – підкреслив голова ВАР.

Новости по теме

| | |