Майже 200 тис свиней в Україні знищено за 8 років через АЧС, – Лапа

13 августа, 2019

Майже 200 тис свиней в Україні знищено у період з 2012-2019 роки через АЧС. Та динаміка спалахів щорічно зменшується. Про це заявив голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа у коментарі інтернет-виданню АгроЮг.

Він зауважив, що динаміка спалахів хвороби цього річ зменшилась в понад 2 рази в порівнянні з минулим роком.

«У нас у минулому році вже спостерігалось  зменшення кількості АЧС. Загалом по Україні зі 163 у 2017 році до 145 випадків у 2018 році. І в цьому році десь в понад 2 рази ми маємо динаміку зниження. Але, все одно вірус час від часу дає про себе знати в домогосподарствах населення і на товарних фермах», – акцентував Лапа.

У Держпродспоживслужбі уточнили, що у 2015 році через АЧС було знищено 67,6 тис. свиней, 2016 – 51,6 тис., 2017 році – 35,6 тис., у 2018 році – 31,9 тис., а 7 місяців 2019 року – 4,7 тис. свиней.

Лапа зазначив, що однією з проблем в боротьбі з вірусом африканської чуми свиней є відсутність вакцини. Тому господарства вимушені боротися шляхом підвищення біобезпеки на фермах.

Щодо законодавчих норм, які мають бути прийняті в державі для боротьби з вірусом, голова Держпродспоживслужби назвав виплату компенсацій за знайденого зараженого кабана.

«Для прикладу в Європейському Союзі є програми, які дозволяють виплачувати гроші за те, що знайдено дикого кабана, таким чином припиняється циркуляція вірусу. У нас ми скільки не переконували Мінфін, вони не погодились таку програму запускати в Україні. Ми зараз чекаємо, коли Верховна Рада схвалить відповідний закон для того, щоб мати можливість запровадити таку програму», – розказав Лапа.

Він також додав, що крім цього стоять питання утилізації, питання контролю при перевірках.

«Вже близько 30-40% всіх рішень, які треба було прийняти, вони вже схвалені і на рівні Верховної Ради, і на рівні Кабінету Міністрів, і на рівні Міністерства. Зараз деякі ще ключові питання очікують на схвалення Верховною Радою, і тут нам важко вже на виконавчому рівні робити», – відмітив голова відомства.

Нагадаємо, через АЧС на Одещині закрилося 100 свиноферм.

Новости по теме

| | | | |