Одеський фермер розказав про перші результати єдиного в Україні фісташкового саду

12 августа, 2019

Фермер Андрій Петков з міста Ізмаїл на Одещині заклав перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га. На даний час рослини вже мають висоту 40 см. Про це пише видання «Овочі і фрукти».

Плантація закладена майже рік тому сіянцями, які фермер привіз з Узбекистану, де вивчав досвід вирощування фісташки та особливості цієї культури.

Зараз рослини мають висоту 40 см, а деякі взагалі 50-60 см. Наступного року Андрій Петков планує прищеплювати сортові форми рослини: Керман –для жіночих рослин та Петер – для чоловічих.

Перший урожай фісташки аграрій розраховує отримати через 5 років, а повне плодоношення вже на 12-15 рік існування саду. Кожне дерево здатне дати 320-1000 г горіхів за сезон.

«Фісташка, як культура, цікава з двох основних причин: вона добре росте в посушливих регіонах і практично не вимагає поливу. На даний час рослини взагалі знаходяться на повному самозабезпеченні: без добрив, хімії та поливу. Увесь догляд буде полягати у підщеплюванні та формуванні крони. А друга причина економічна, адже фісташкові горіхи добре оцінюються на ринку», – зазначає садівник з Одещини.

Поки фісташка росте, Андрій Петков у міжряддях планує посадити мигдаль, який теж щепитиме. Мигдаль починає плодоносити на 3-4 рік, тож аграрій зможе заробляти гроші з саду, поки фісташка ще не плодоносить. На 15-й рік мигдаль викорчується.

Новости по теме

| | |