Цього року буде проведено земельну реформу, – Зеленський

9 августа, 2019

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що цього року в країні буде проведено земельну реформу, яка дасть змогу створити ринок землі у 2020 році. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Цього року ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже наступного року дасть змогу створити ринок землі на 40 млн га, яка є найкращою у світі за якістю», – сказав Зеленський на українсько-турецькому бізнес-форумі в Стамбулі в четвер.

За його словами, в Україні вже є турецькі компанії, які володіють землею, зокрема компанія «Онур».

«Сподіваюся, таких компаній буде більше, особливо це стосується південної частини України, де є необхідність створення і розвитку меліоративних систем. Тут ми також розглядаємо можливість для державно-приватного партнерства», – сказав Зеленський.

«Восени ми ухвалюємо закон про концесію, що дасть можливість державі безпечно працювати з приватним сектором, з приватними компаніями», – сказав він, наголосивши, що Україна буде рада бачити турецьких партнерів у всіх українських проектах.

Раніше в команді Зеленського заявляли про необхідність відкритого ринку землі після підготовки відповідного законодавства.

Заступник глави Офісу президента Олексій Гончарук допускає розблокування ринку землі до кінця 2019 року.

«Є розуміння в команді (президента — ІФ), що якщо це (скасування мораторію — ІФ) не буде зроблено цього року, то буде досить складно», – сказав він.

У лютому 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2020 року.

Новости по теме

| | | | |