Експерт заявив, що Україна споживає лише 10% вітчизняної соняшникової олії

2 августа, 2019

Україна споживає близько 600 тисяч тонн вітчизняної соняшникової олії, при тому що загальне її виробництво сягає близько 6 мільйонів тонн. На цьому зазначив власник групи компаній «Градоліт» Станіслав Таршин, передає Latifundist.com.

«В цілому всі українські переробники виробляють близько 6 млн тонн соняшникової олії. З’їдаємо ми близько 600 тисяч тонн, все інше йде на експорт. Сировини вистачає, тому заводи не стоять», — зазначив Таршин.

За його словами, в минулому році, деякі агропідприємства переходили в новий сезон із запасами сировини минулого сезону. Власник компанії «Градоліт» також вважає, що в Україні потужності з переробки соняшнику значно перевищують урожай.

«Статистика теж на це вказує. Але про це я чув ще 20 років тому, коли приймав під керівництво свій перший завод. З 1998 року не було жодного року, щоб заводи простоювали без сировини. Бувають ситуації, коли вони зупиняються на 1-2 місяці, але такі збої в основному пов’язані з продажами. Тобто кількість вирощеного врожаю відповідає виробничим потужностям», — пояснив експерт.

Таршин також вказав, що тіньовий олійний ринок шкодить не тільки масложирової промисловості, але і в цілому державі, тому що приймає на переробку невраховані насіння — 2-3 млн т. Проте в Україні існують і невеликі прозорі учасники ринку. Дрібні заводи мають необхідні сертифікати для роботи, ведуть прозорий бізнес і мають можливість експортувати сировину.

Новости по теме

| | | | | |