В Україні почав діяти «органічний закон»

2 августа, 2019

У п’ятницю, 2 серпня, почав діяти закон № 2496-VIII «Про основні засади та вимоги до виробництва, обороту і маркування органічної продукції».

Він встановлює правила виробництва органічної продукції, якщо мова йде про рослини, тварин, грибах, аквакультури і водоростях, кормах, харчових продуктах. Дія закону не поширюється на продукцію для власного споживання, косметику і ліки, а також продукцію полювання і рибальства з природного середовища.

Документом виробників зобов’язують декларувати всі свої дії по відношенню до органічної продукції, розділяти виготовлення органічної і неорганічної продукції, а також щорічно проходити сертифікацію.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, на сьогоднішній день вже розроблено та затверджено ряд нормативно-правових актів, передбачених Законом № 2496-VIII, серед яких:

  • наказ Мінагропроду від 22.02.2019 № 67, зареєстрований в Мін’юсті 14.03.2019 за № 261/33232, яким затверджено державний логотип для органічної продукції.
  • наказ Мінагропроду від 19.03.2019, зареєстрований в Мін’юсті 09.04.2019 за № 375/33346, яким затверджено «Порядок підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та / або обігу органічної продукції в сфері органічного виробництва».

Крім того, розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції», який узгоджений із зацікавленими центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) та готується до подання на проведення юридичної експертизи Мін’юстом.

Читайте також: Що буде з еко-лавками в Україні після прийняття «органічного закону»?

Проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстрів» спрямований на узгодження в зацікавлені ЦОВВ.

Наказ Мінагропроду «Про затвердження Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати в процесі органічного виробництва та дозволених до використання в гранично допустимих кількостях», узгоджений із зацікавленими ЦОВВ та в даний час опрацьовується Державної регуляторної службою.

Також підготовлено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції» та проект наказу Мінагропроду «Про затвердження Порядку ведення Переліку органів іноземної сертифікації», які готуються до відправки на узгодження із зацікавленими ЦОВВ.

Нагадаємо, що за недотримання «органічного» закону доведеться сплатити до 100 тисяч гривень.

Новости по теме

| | | |