Обмежень на імпорт добрив в Україні не буде, – експерт

31 июля, 2019

В Україні не будуть вводитись обмеження на імпорт добрив, зокрема з країн Європейського Союзу. На цьому зазначив заступник голови Української аграрної асоціації Мар’ян Заблоцький в коментарі виданню Latifundist.com.

«Ми плануємо переглянути наявні торговельні обмеження, включаючи антидемпінгові заходи. Справа в тім, що у нас фактично весь ринок добрив контролюється проросійською фінансово-промисловою групою. Вона організувала тут монополію і намагається під виглядом антиросійських заходів і санкцій монополізувати ринок. За великим рахунком, їм це вдається. Я особисто стояв за законопроектом, який дозволив ввозити в Україну 24 види добрив без попередньої реєстрації. Власне, імпорт з Литви та інших країн Європи –  це те, що залишає на українському ринку хоч рештки конкуренції. Але, попри це, ціна на добрива в Україні в півтора-два рази вища, ніж в сусідніх країнах», –  каже Заблоцький.

За його словами, як майбутній народний депутат (Заблоцький пройшов до Верховної Ради від партії «Слуга народу») він працюватиме над подальшою демонополізацією ринку.

«Квоти можуть ввести тільки державні органи. Проти цієї ініціативи я точно буду боротися», – додав він.

Читайте також: Добрива з вмістом йоду збільшують біомасу та підвищують рівень антиоксидантів в рослинах

Новости по теме

| |