У Чорному морі на дні знайшли заборонені в ЄС агрохімікати

31 июля, 2019

На дні Чорного моря виявили ртуть та заборонені в ЄС агрохімікати. Це попередні результати спільних досліджень українських і грузинських фахівців, які вирушили в експедицію, аби перевірити стан моря. Незабаром мають з’явитися повні результати досліджень.

20 науковців з України, Грузії та Європейського Союзу вирушили в експедицію Чорним морем. Сучасне обладнання дозволяє проаналізувати кілька десятків тисяч показників води навіть на глибині 2 км, передає 5.ua.

У ході досліджень науковці виявили у воді хімічні речовини, які вже кілька десятків років заборонені в ЄС.

«Наприклад, гербіциди, які використовуються в сільському господарстві, можуть убити всі рослини, які живуть на дні моря. Інсектициди, які використовують люди проти комарів, можуть убивати зоопланктон у морі», — попереджає керівник екологічного проекту Ярослав Слободнік.

Потрапити в Чорне море хімікати могли з сільськогосподарських угідь через стічні води та з рясними дощами. Під час попередньої експедиції науковці виявили у Чорному морі майже вдвічі більше сміття на один кв. км, ніж у Середземномор’ї. На 80% — це пластик.

У цій експедиції проблемі забруднення пластиком науковці нададуть більше уваги. Також планують розробити заходи з порятунку моря. Експедиція триватиме 2 тижні. Вчені планують дослідити ділянку моря від Одеси до Батумі.

Новости по теме

| | |