Ехінацея пурпурова може стати перспективним бізнес-напрямком для сільгоспвиробників півдня

31 июля, 2019

Ехінацея пурпурова – красива багаторічна рослина родини айстрових. Вирощується вона як декоративна і як лікарська рослина. Має суцвіття фіолетового кольору і прямі стебла, які досягають у висоту близько 50-120 см. Ехінацея має безліч корисних властивостей і використовується по всій земній кулі. Наскільки вона відома в Україні і чи може стати перспективним бізнес-напрямком для вітчизняних сільгоспвиробників? Давайте дізнаємось про цю рослину більше!

Її батьківщиною є південно-східна частина США, а європейцям була відкрита разом і з відкриттям Америки. На території ж України вирощувати її стали порівняно недавно, але в основному як декоративну рослину. І дарма…

Згідно з результатами досліджень ехінацеї, її насіння та корені містять компоненти, унікальні за своїми цілющими властивостями, які в поєднанні підсилюють свої лікувальні дії на організм людини. Це і ефірні масла, що володіють незамінними властивостями смоли, і корисні для здоров’я органічні кислоти, вітаміни, та унікальні за своїми властивостями антиоксиданти ехіноцін і ехінолон.

Безпосередньо хімічний склад ехінацеї дуже багатий: вітаміни А, С, Е, калій, магній, марганець і натрій. Також рослина містить в собі велику кількість речовин, які володіють незамінними властивостями для організму людини: кальцій для здоров’я зубів і кісток, залізо для поліпшення складу крові і формування червоних кров’яних тілець, кремній – допомагає генерувати здорові тканини після операцій, селен для опірності організму різним захворюванням. Всі ці речовини забезпечують вплив ехінацеї пурпурової на імунну систему, регулювання обміну речовин і мають високу противірусну, протизапальну, протигрибкову і сечогінну дії.

Окрім того, завдяки високій бактерецидній дії, рослину використовують як антисептичний засіб. Водна настоянка з її коренів та квіткових кошиків володіє болезаспокійливою дією, стимулює грануляцію тканин, підвищує активність фагоцитів, прискорює процес загоювання ран та виразок. Усередину призначають при інфекційних і септичних станах. Зовнішньо ехінацея застосовується як протизапальний засіб при опіках, , ранах, фурункульозі, укусах комах, екземі та інших ураженнях шкіри.

Важливо відмітити, що препарати, які мають у складі ехінацею, діють на центральну нервову систему, підсилюють статеву потенцію, застосовуються також при станах психічної депресії, явищах фізичного та психічного виснаження.

Сама ехінацея цвіте в липні – серпні. Сіють її на початку травня, коли ґрунт прогрівається до 10-12 С. Рослина абсолютно надійно зимує в Україні в усіх регіонах пыд укриттям, однаково добре переносить холодну та теплу зиму. Розмножувати ехінацею можна двома способами: насінням і вегетативно – кореневищами. На одному місці її вирощують близько 4-6 років.

Раніше було доведено, що ехінацею пурпурову можна вирощувати у лісостепових і степових районах України. На сьогоднішній день до Реєстру сортів, придатних для поширення в Україні, занесено три сорти ехінацеї пурпурової: Поліська красуня, Чарівниця, Юзівська вітчизняної селекції.

Як бачимо, ехінацея пурпурова не те що багата на корисні якості – вони її просто переповнюють. Тож її вирощування безсумнівно може стати прибутковим бізнесом для аграріїв південного регіону України. Вона має безліч плюсів і не дуже вибаглива у вирощуванні, хіба що потребує  регулярного поливу.

Новости по теме

|