Кількість свиногосподарств в Україні може скоротитись до 1 тисячі за найближчі 5 років

29 июля, 2019

До 2025 року чисельність свиногосподарств може скоротитися до 1 тисячі. Про це заявили аналітики Асоціації «Свинарі України».

«З розвитком і збільшенням промислових виробників свинини в Україні спостерігається і скорочення їх чисельності. Якщо на 1 січня 2015 року 3,7 млн ​​свиней містили 2,7 тисячі сільськогосподарських підприємств, то на початку 2019 роки кількість операторів скоротилося на тисячу, а кількість утримуваного поголів’я – на 0,34 млн голів», – йдеться в повідомленні.

У профільній асоціації відзначили, що статистичні дані також фіксують зменшення кількості сільськогосподарських підприємств, які утримують свиней – на 200-500 щорічно.

«Протягом останніх кількох років спостерігається природний відсів свиногосподарств України. Сектор залишають невеликі оператори з поголів’ям менше 2 тисяч голів. Це, в основному, сільськогосподарські підприємства, які займаються вирощуванням свиней ситуативно (наприклад, при очікуванні сприятливих цін на ринку), не інвестують кошти в заходи по підвищенню біобезпеки та ефективності виробництва, тому є неконкурентоспроможними», – коментують аналітики АСУ.

З іншого боку, такі структурні зміни не можна назвати негативними, відзначають у профільній асоціації.

«Ті виробники свинини, які адаптувалися до нових умов роботи, поступово займають нішу, яка звільнилася. Якщо на початку 2015 го в господарствах з поголів’ям понад 5 тисяч голів утримували 67% промислового поголів’я, то на початку 2019 го на таких підприємствах було сконцентровано майже ¾ промислових свиней», — акцентували в АСУ.

Новости по теме

| |