Бджолярі на Херсонщині зацікавились діджіталізацією бджільництва

26 июля, 2019

Семінар «Перспективи розвитку галузі бджільництва», організований Департаментом агропромислового розвитку ХОДА, пройшов в рамках форуму «Агропорт Південь Херсон». У семінарі взяли участь науковці, представники профільних асоціацій півдня України, фахівці суміжних галузей, пасічники-практики. Обговорювалися питання щодо державних програм підтримки для пасічників,  вимоги до виробництва меду, профілактика випадків отруєння бджіл та інші.

Проте найбільшу зацікавленість та жваве обговорення на семінарі викликали презентації онлайн-інструментів для пасічників, відзначають у прес-службі Департаменту АПК Херсонської ОДА.

Вже другий рік бджолярі Херсонщини мають змогу скористатись системою оповіщення «Grand expert».  Даний інтернет-ресурс дає змогу пасічникам оперативно отримувати інформацію щодо оброблення полів пестицидами, щоб вжити заходів. Проект «Grand expert» створений за ініціативи українських бджолярів. Це безкоштовний ресурс, на якому аграрії  зазначають – де, коли і чим буде проведена обробка полів ЗЗР. В свою чергу бджолярі, чиї пасіки розташовані в 10-кілометровій зоні від місця обробки, отримують смс-повідомлення з інформацією про проведення обробок. Місце розташування пасік за бажанням власників може бути закритою інформацією, тобто ніхто, крім самих пасічників на сайті її не побачить. Ресурс одобрено Міністерством аграрної політики та продовольства України, та рекомендовано його для використання агровиробниками та пасічниками.

Нагадаємо, Херсонська область є відносно благополучної по ситуації із отруєнням бджіл через хімзасоби під час обробки полів. Це відбувається завдяки своєчасному попередженню пасічників про заплановані обробки.

Другий ресурс, презентація якого викликала неабияку зацікавленість – «Медова біржа». Даний інтернет-майданчик для пасічників надає можливість знайти покупців для своєї продукції онлайн та отримати кращу ціну, аніж при реалізації посередникам-перекупникам. Також на ресурсі присутні оголошення про купівлю-продаж іншої продукції бджільництва, інструментів та обладнання для пасічників. Цей інтернет-ресурс відкритий в Херсоні двома інвесторами з Німеччини і поки що є унікальним проектом в Україні. У майбутньому компанія також хоче розвинути освітню платформу – відео-блоги, презентації щодо того, як правильно вирощувати, утримувати пасіку, качати мед і т.д. Планується також зробити, щоб українські користувачі платформи бачили оптових заготівельників або оптовиків з Європи. А також, щоб експортер, розміщуючи заявку в системі, міг би комбінувати її з маленьких партій. Таким чином, мінімізується роль заготівельників, які їздять по районам і збирають мед.

Новости по теме

| | |