Губернатор Херсонщини хоче відновлювати зрошення без залучення державного фінансування

25 июля, 2019

Голова Херсонської облсной державної адміністрації Юрій Гусєв вважає, що в Україні необхідно прискорити прийняття Стратегії зрошення і дренажу України до 2030 року, а також створити пілотні проекти, які покажуть, як потрібно відновлювати зрошувальні території без залучення державних коштів, а у співпраці з різними міжнародними організаціями. Про це йдеться в повідомленні Херсонської ОДА.

«Потрібно розуміти, що без налагодженої системи зрошення Херсонська область не конкурентоспроможна! Поливні землі Херсонщини є страховим фондом стабільного виробництва сільськогосподарської продукції, особливо, в посушливі роки, коли ці землі складають стабільний страховий резерв виробництва сільськогосподарської продукції! З огляду на бюджетні обмеження, потрібно шукати додаткові ресурси для відновлення зрошення з їх урахуванням», – зазначив Гусєв.

На сьогодні в області налічується 427,1 тис га площ зрошуваних земель, але потужний водогосподарський комплекс області не використовується на повну потужність, поливається лише 320 тис га.

«Вирішення зазначених питань значно поліпшить якість використання зрошуваних земель, створить привабливі умови для інвестицій у відновлення внутрішньогосподарської зрошувальної мережі і придбання дощувальної техніки, поліпшить економічну ефективність зрошуваного землеробства», – резюмував голова ОДА.

Новости по теме

| | | |