«На ринку пального продаж нелегального зрідженого газу займає 60%», – Южаніна пояснила необхідність аграріям звітувати про викорисатння пального

23 июля, 2019

Закон про зберігання пального не покликаний нашкодити аграріям, а лише направлений на регулювання з боку держави даного ринку та виведення його у «білу» площину.  Про це наголосила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна у коментарі інтернет-виданню «АгроЮг».

Нагадаємо, закон, що передбачає накладання штрафів за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії, відкладено до 31 грудня 2019. Таким чином відтерміновано застосування фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 500 тисяч гривень.

«Не потрібно говорити, що дана система стосується всіх. Стосується справді тих, хто в великих обсягах має споживання пального. Це зроблено виключно для того, щоб знищити той сірий ринок продажів, несплату податків, які існували всі ці роки», – наголосила Южаніна.

Вона додала, що коли дану систему було вперше застосовано у 2016 році, Україна кожного року отримувала додатково надходження в бюджет в розмірі 15 млрд грн. Але з початку 2018 року на ринку палива почали знову відчуватися схеми обходження від сплати податків.

«На ринку пального продаж нелегального зрідженого газу займає 60%. Тобто всі люди платять за газ повну ціну, а величезну суму, більше 10 грн, продавець не сплачує в бюджет. Людям це не відомо, всі ж думають раз продається, значить це все легально», – розказує Южаніна.

У зв’язку з цим була доопрацьована система реалізації пального і держава почала працювати над відслідковуванням всього ланцюгу, що дозволило б адмініструвати реалізацію палива на всіх етапах, починаючи від імпорту виробництва, оптового, роздрібного продажу і споживання.

«В цей сектор споживання серед великих споживачів, в яких є резервуари для зберігання палива попали і аграрії. Але ми для них взагалі виключили отримання реєстрації акцизного складу, який би вимагав встановлення лічильників на кожній бочці. Але інформація скільки палива знаходиться резервуарі і як воно витрачається має обов’язково передаватися, тому що аграрії у нас основні споживачі палива. І не секрет, як раз досить часто палива не офіційного», – акцентувала голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики.

Южаніна наголосила, що процедура оформлення дозвільних документів була зведена до мінімуму. Так, для цього потрібно отримати лише два документи: документ, який підтверджує право на землю, де стоїть резервуар та дозвіл на роботи з вогненебезпечними об’єктами.

«Це не бюрократична справа. До речі, дозвіл на роботу з вогненебезпечними об’єктами видається на 5 років і коштує 25 тис грн. і він стосується усіх об’єктів, які є в господарстві. Скільки б не було цих ємкостей, вартість видається на суб’єкта господарської діяльності, а не на об’єкти, які є у господарства», – зазначає голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики.

Нагадаємо, у Миколаєві аграрії виступили проти змін щодо заборони зберігання дизпалива, назвавши його «драконівським законом». Та Южаніна зазначила, що така реакція аграріїв пов’язана з їх необізнаністю.

«Через відсутнісь інформації у нас дуже багато лиха відбулося зараз в країні. Це написати треба один плакат, що аграрії, які не продають паливо лише реєструють через систему ліцензування місце, де знаходиться в нього паливо в резервуарі. Я готова приїжджати на зустрічі, приїжджати з фахівцями, приходити в регіональні відділення держпраці, які видають ці дозволи, для того, щоб відпрацьовувати кожний випадок, і для того, щоб людям відкрити зелене світло і дати зелену дорогу в швидкому отриманні цих документів», – підсумувала Южаніна.

Вона також додала, що по даному питанню необхідно проводити роз’яснювальні роботи, як у виді соціальної реклами, так і в проведенні окремих податкових форумах для аграріїв.

Новости по теме

| | | |