ПТУ необхідно віддати в оренду бізнесу за 1 грн на 100 років, – президент УКАБ

23 июля, 2019

Професійно-технічні училища (ПТУ) варто віддати в оренду бізнесу в цілях розвитку української аграрної освіти. Таку пропозицію озвучив генеральний директор Індустріальної молочної компанії (ІМК), президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса під час панельної дискусії на «Agroport South Kherson 2019», повідомляє АгроЮг.

«Не велика таємниця, що купуючи надзвичайну сучасну техніку, інвестуючи надзвичайні кошти в технології, на жаль, ми стикаємося з тою проблемою, що в нас не вистачає кваліфікованих, професійних кадрів, таких як тракторист, слюсарі, теслярі, електрогазозварювальники тощо… Моя особиста думка є така, що держава, на жаль, в плані професійної освіти на сьогоднішній день має надзвичайно мало ресурсів, як фінансових, так і людських. Тому я пропоную в Україні в плані розбудови професійної освіти віддати ПТУ в оренду компаніям, асоціаціям за 1 грн на 100 років вперед для того, щоб вони нарешті зробили професійну освіту можливою, сучасною, конкурентно-здатною, тою, яка відповідає кращим світовим стандартам», – зазначив Ліссітса.

У свою чергу в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева додала, що бачить у цьому шляху успішне державно-приватне партнерство, але над цим питанням потрібно ще працювати.

Вона також наголосила, що професійна аграрна освіта в Україні потребує змін, насамперед це стосується зменшення кількості вищих закладів.

«Нам не потрібно мати 18 аграрних університетів і набирати туди людей виключно для того, щоб утримати державне замовлення всіх хто вміє писати, рахувати і трошки там читати, і всі йдуть в університет та отримують диплом про вищу освіту. Ми цим знецінюємо дипломи про вищу освіту з одного боку, а з іншого боку нічого хорошого з точки зору знань там студенти, на жаль, не отримують, крапка. Тому потрібно залишити менше аграрних університетів, але з більш якісною, дійсно з високою, світового рівня вищою освітою», – акцентувала Трофімцева.

Новости по теме

| | | | | |