Українським агаріям вистачить вітчизняних та імпортних міндобрив до кінця 2019 року – Союз хіміків України

19 июля, 2019

Союз хіміків України заявляє, що вітчизняних та імпортних мінеральних добрив буде достатньо для забезпечення потреб аграріїв у польових роботах до кінця 2019 року. Про це заявив президент Союзу хіміків Олексій Голубов, передає Українські Новини.

“До кінця року, згідно з планами заводів, буде поставлено близько 2 млн тонн азотних добрив і близько 330-350 тис. тонн складних фосфорних добрив. Цієї кількості, з урахуванням того, що за останній час (станом на середину липня) імпорт фосфорних добрив в Україну склав понад 600 тис. тонн, з лишком вистачить для посівної кампанії і ще щось залишиться на весну”, – сказав він.

Тому на думку Союзу та Федерації роботодавців України, ніяких підстав очікувати дефіциту добрив у 2-му півріччі немає, оскільки Україна здатна ефективно здійснити імпортозаміщення 800 тис. тонн в комплексних мінеральних добривах, які поставлялися з Росії.

При цьому з даної кількості вітчизняні виробники здатні без додаткових інвестицій збільшити випуск в обсязі до 450 тис. тонн добрив на рік.

Зазначається, що на даний момент всі українські заводи, за винятком Одеського припортового заводу, працюють стабільно і їх виробничих потужностей достатньо для виконання всіх замовлень у зазначених обсягах.

Відзначається, що ціни на вітчизняну продукцію у 2-му кварталі 2019 року значно знизилися, а за умови стабільних цін на газ та відсутність коливань курсу національної валюти до долара, на думку Союзу хіміків, підстав для підвищення вартості вітчизняних міндобрив немає.

Новости по теме

| | |