На Миколаївщині викрито чергове порушення користування сільгоспземлями

19 июля, 2019

На Миколаївщині прокуратурою у судовому порядку навчальному закладу повернуто сільськогосподарські землі площею 216,6 га, вартістю 5,1 млн грн. Повідомляє прес-служба відомства.

11 липня 2019 року господарським судом Миколаївської області задоволено позов заступника керівника Миколаївської місцевої прокуратури № 2 про визнання недійсними договорів про спільний обробіток земельних ділянок загальною площею 216,6 га вартістю 5,1 млн. грн., розташованих в межах Воскресенської сільської ради Вітовського району, із зобов’язанням повернути їх навчальному закладу.

Так, ще у 2011 році Пересадівській загальноосвітній школі надано у постійне користування зазначені ділянки ріллі із земель запасу для ведення підсобного сільського господарства. У подальшому між школою та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір про сумісну діяльність.

Водночас, вивченням умов спірного правочину встановлено, що під час його укладання сторони мали намір приховати правовідносини оренди землі, оскільки угодою передбачено фактичну передачу товариству права користування земельною ділянкою на платній основі для здійснення останнім підприємницької діяльності (виробництва сільськогосподарської продукції). При цьому, як постійний користувач земельних ділянок Пересадівська загальноосвітня школа не наділена правом передачі землі в користування іншим особам.

З метою усунення порушень законодавства та поновлення інтересів держави у сфері земельних правовідносин, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом, який задоволено у повному обсязі.

Загалом, упродовж поточного року органами прокуратури області на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства пред’явлено 16 позов на загальну суму майже 20 млн. грн., судами задоволено 6 позовів на 5,7 млн. грн., добровільно відшкодовано за закритими справами 225 тис. грн., розпочато 10 кримінальних проваджень.

Нагадаємо, на Миколаївщині навчальний заклад незаконно віддав у суборенду господарству більше 40 га сільгоспземлі.

Новости по теме

| | | |