На Херсонщині стартував найпотужніший агропромисловий захід півдня України – ФОТОРЕПОРТАЖ

19 июля, 2019

У четвер, 18 липня, у Херсоні вдруге стартував найпотужніший агропромисловий захід півдня України «Agroport South Kherson 2019».

Даний захід вже традиційно проходить в приміщенні терміналу херсонського аеропорту. Протягом двох днів будуть проходити семінари, тренінги, конференції, круглі столи, що охоплюватимуть питання органічного виробництва, зрошення, виробництва нішевої продукції, бджільництва, вівчарства, кролавництва, горіхівництва, переробки відходів та багатьох інших.

Серед почесних гостей форуму в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, очільник Херсонської ОДА Юрій Гусєв, голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, секретар Національної інвестиційної ради Давид Арахамія, генеральний директор сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» та віце-президент Української зернової асоціації Олексій Вадатурський, координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, а також іноземні делигації: Генеральний консул Вірменії в Одесі пан Геворг Петросян, радник з торгово-економічних питань Посольства КНР в Україні пан Лю Цзюнь, Аташе Посольства КНР в Україні пані Лю Хуей та пан Чжан Фен.

«Херсон – це край пяти морів: моря Чорного, моря Азовського, Сивашу, моря Каховського і моря чудових дівчат. Але можна додати ще й степового моря. Коли їдеш по Херсонщині, то ти не бачиш краю степу і це надихай на те, що Херсонщина – це земля аграрників, Херсонщина – це край землеробів… Я дуже вірю, що наші сьогодні дискусії будуть призводити до нових контрактів, до інвестицій в Херсонську область, до створення робочих місць і до створення нових підприємств… Також ми маємо велику амбіцію в тому, щоб Херсонщина стала пілотним регіоном в усіх ініціативах. Ви знаєте що зараз ми запустили вперше в історії України ініціативу по якій відбираються всі керівники районних адміністрацій, заступники голови обласної адміністрації через відкриту платформу «Ліфт». Ми також хочемо, щоб такі пілотні проекти в сфері переробки, сільського господарства, обміну технологіями, транспорту, інфраструктурних проектів з’являлись, народжувались і успішно реалізовувались на Херсонській землі», – зазначив очільник Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

«Дуже вадливо щоб ці зустрічі привели до конкретних результатів. Нам потрібні грарні контракти, гарні інвестиційні пропозиції. Я б дуже хотів щоб наші аграрії цю площадку під назвою «Агропорт» використовували на всі 100%», – додав заступник голови Херсонської обласної ради Віталій Болюк.

Генеральний менеджер «Агропорт Південь Херсон» Дмитро Титаренко відзначив, що даний захід – це майданчик для комунікації на різних рівнях, а також можливість для виробників презентувати інновації на рівні регіону із врахуванням регіональних потреб та особливостей.

«Тема глобальна, яка ставиться сьогодні на «Агропорт Південь» – це цілі сталого розвитку, які є не чимось абстрактним, а ось саме в Херсонській області ми бачимо, що вони є практичними, конкретними, які дуже впливають на те, що ми з вами маємо робити сьогодні чи завтра, щоб українське АПК, українська економіка в цілому розвивалась, в тому числі і на регіональному рівні, в тому числі і Херсонщина», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Вона також зазначила про перші здобутки Херсонщини у поточному році.

«2 млн тонн зернових вже є – чудовий результат. Я можу сказати ще один результат, поки що не офіційно, але статистика вже говорить, що за пів року цього поточного року ми експортували продукції АПК на понад $10 млрд. Я очікую, що в цьому році у нас буде черговий рекорд аграрного експорту. Є чим пишатись, є про що говорити, але і є над чим працювати. Працювати потрібно над зрошенням, працювати потрібно над ефективним управлінням всіма природними ресурсами, які задіяні в аграрному виробництві, працювати потрібно й над тим, щоб саме малі, мікро-виробники, середні виробники, ферми, сімейні ферми, молоді фермери розвивались, отримували підтримку від держави, об’єднувались і знаходили для себе можливості, знаходили для себе інструменти для того, щоб зростати, для того, щоб виходити в тому числі й на зовнішні ринки. І це все є частками одного ланцюгу. Я хочу щоб ми з вами, в тому числі в рамках наших дискусій, в рамках зустрічей, в рамках органічного сектору, розвитку галузу горіхівництва, будь-яких інших підгалузей АПК бачили глобальну картину, щоб ми з вами розуміли, що кожен з вас, кожен з малих виробників, які працюють тут на Херсонщині, кожен з фермерів, які мають чи 100 га, чи 500 га, чи можливо навіть 100 тис га є часткою глобального аграрного світу і часткою глобального аграрного бізнесу, і відповідно для цього потрібно розвиватись, рости і діяти», – акцентувала Трофімцева.

Секретар національної інвестиційної ради України Давид Арахамія підкреслив, що для того, щоб бізнес в Україні розвивався держава має сприяти, а не створювати перепони на шляху у підприємців.

«Я з ІТ бізнесу. ІТ бізнес за 10 років виріс в 25 разів. Чому? – Тому що завжди говорять: «Спасибі Міністерству ІТ за те, що виріс ІТ бізнес». Всі говорять: «А де це Міністерство ІТ?» – «Дякую за те, що його немає». Тому що якщо не заважати бізнесменам вони якимось дивом розвиваються … І все, що повинна робити держава – вам не заважати», – зазначив Арахамія.

Загалом протягом трьох днів буде проведено 15 заходів ділової програми, очікується понад 4 тисячі відвідувачів.

Новости по теме

| | | | | | | | | | |