«Нібулон» завершив збирання ранніх зернових майже на 70%

18 июля, 2019

Збиральна кампанія ранніх зернових культур на виробничих філіях ТОВ СП «НІБУЛОН» наближається до свого завершення. Так, до збирання залишилося вже менше ніж 13 тис. га (36 %). Повідомляють у прес-службі компанії.

В компанії сподіваються за сприятливих погодніх умов завершити збиральну кампанію до кінця липня.

Зараз вже завершено збирання ранніх зернових, зокрема пшениці у Миколаївській області. Валовий збір пшениці, що надійшов від філій підприємства загалом по області складає більше ніж 45 тис. тонн. Найбільшу врожайність продемонстрували філії «Прибужанівська» (52,8 ц/га), ТОВ АК «Врадіївський» (53,8 ц/га) та ДП «Лідієвське» (49,5 ц/га).

Також завершено збирання озимого ячменю. Загалом зібрано 1816 га зазначеної культури. Валовий збір сягнув майже 10 тис. тонн за середньої врожайності – 53,3 ц/га. Лідерами за врожайністю озимого ячменю є підприємства компанії, що розташовані в центральних районах Миколаївської області (ДП «Лідієвське», філія «Прибужанівська»), та філія «Кам’янець-Подільська» (Хмельницька обл.).

Наближається до завершення і збирання ріпаку. Зокрема на сьогодні урожай зібрано з 93 % від запланованих до збирання площ, що становить приблизно 4,5 тис. га. При цьому наразі сформовано валовий збір на рівні більше ніж 11,5 тис. тонн. Найвищу врожайність культури демонструють такі філії: ДП «Лідієвське» (30,2 ц/га), «Кам’янець-Подільська» (27,1 ц/га).

Як відмітив заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький, незважаючи на те, що початок жнив припав на третю декаду червня, темпи збирання доволі високі і географія збирання широка за рахунок скорочення термінів дозрівання культур на філіях компанії як у центральному, так і західному регіонах.

«Наразі збирання переміщається в центральний регіон – філії «Чигирин» і «Кам’янка» (Черкаська обл.). Тривають жнива і на Заході та Сході. Контрольні обмолоти пшениці показують потенціал врожайності на рівні 50-55 ц/га», – повідомляють у компанії.

Усього в поточній збиральній кампанії задіяно 60 комбайнів, що працюють по всій Україні, та 60 одиниць вантажного автотранспорту для переміщення зерна на комплекси з приймання та зернові склади компанії.

«Слід зазначити й високу якість врожаю пшениці, вирощеної на філіях підприємства: понад 80 % пшениці, що надходить на лінійні елеватори компанії, відповідає показникам ІІ-ІІІ класів», – відмічають в компанії.

Крім того підприємство закуповує мінеральні добрива для проведення осінньої посівної. На сьогодні проведено закупівлю азотних та складних добрив

«У компанії дотримуються правила, що для створення оптимального поєднання в посівному шарі ґрунту води, тепла, поживних речовин, сприятливого фітосанітарного стану та повного виключення або послаблення негативного впливу факторів навколишнього природного середовища в період осіннього розвитку, перезимівлі та наступного весняно-літнього періоду, ґрунт необхідно обробляти протягом 5 днів після завершення збирання. Тож наразі активно виконується первинна підготовка ґрунту під сівбу озимих культур», – йдеться в повідомленні.

Зокрема первинний обробіток проведено на 15 тис. га, що становить майже 70 % від уже зібраних площ.

Новости по теме

| | |