На Миколаївщині вирощують саджанці, які дають 60 т яблук з гектару

18 июля, 2019

На Миколаївщині ТОВ «Підгур’ївське» займається вирощуванням сертифікованих якісних саджанців фруктових дерев. Площа розплідника понад 100 га. Тут вирощують скороплідні, високоврожайні сорти, сорти для інтенсивних садів, які отримують 50-60 т яблук з га щорічно, без періодичності та 25-35 т слив з га при нещільній посадці. Про це повідомляє прес-служба UHBDP.

Тут ростуть саджанці високоврожайних яблунь, груш, персиків, слив, абрикосів, черешень, вишень для інтенсивного садівництва. У маленькому дереві вже присутні всі якості дорослої рослини: швидкість зростання, стійкість до хворіб і несприятливих умов, врожайність, вид і смак плодів.

Саджанці вирощені на базі селекційного безвірусного садивного матеріалу з Німеччини і Бельгії.

«Процес підготовки посадкового матеріалу займає три роки: рік зростає в маточнику, два роки в розпліднику. Виходить відмінний матеріал для закладки молодого саду з добре розвиненою кореневою системою, без пошкодження штамба і гілок. Така основа для саду – гарантія високої врожайності, відмінного зберігання та транспортабельності», – розповів керівник ТОВ «Підгур’ївське» Дмитро Бушилов.

Підгур’ївські сади, закладені своїми саджанцями, займають 100 га, 60 га під зернятковими – яблунями та грушами, ще 40 га кісточкових культур. Сади плодоносять вже на 2-3 рік після закладки.

«Ми виступаємо гарантом чистоти сорту – 100% гарантія чистосортності! У наш час це дуже важливий критерій для тих, хто планує закладати сад. Крім того, наші саджанці здорові, це підтверджують сертифікати лабораторії вірусології Інституту садівництва Національної академії аграрних наук», – розповів агроном-розплідникознавець Віктор Бушилов.

Новости по теме

| | | | |