Туристичний потенціал Прибузької ОТГ

17 июля, 2019

Прибузька об’єднана територіальна громада знаходиться у Доманівському районі Миколаївської області. Ця місцевість досить гарна і в перспективі є дуже привабливою для розвитку туризму. В рамках прес-туру, організаторами якого став Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування, журналісти відвідали кілька тутешніх локацій і дізналась, чим саме багата Прибузька ОТГ.

По дорозі у село Прибужжя знаходиться Олександрівська ГЕС, яка входить в Южно-Український енергокомплекс. Водосховище використовується для гідроенергетики, зрошування та питного водопостачання. Окрім того, на водосховищі можна порибалити і насолодитись  краєвидами.

Із створенням села пов’язана історія, яка сягає своїм корінням у далекі часи. Раніше територію, де знаходиться Прибужжя, до середини другої половини XVIII століття заселяли турки. Але коли Російська імперія зміцніла, вона розбила їх поселення і змусила піти за Дунай. Відтоді Цариця Катерина ІІ, щоб зміцнити південні кордони, роздала ці землі поміщикам і генералам. Так от тутешні землі одержав генерал Мартиновський. Його маєток знаходився в селі Акмечетці, над річкою, де сьогодні – Прибужська сільська рада.

Маєток родини Мартиновських

Будівництво садиби родини Мартиновських розпочалось у 1803 році, тоді маєток був оснащений по кращих зразках тодішніх будівель. Окрім маєтку тут був посаджений парк, в якому до сьогодні збереглись дерева від родини Мартиновських. Згодом парк оновлювався силами школярів – з 1956 року в це приміщення була переведена школа, в якій навчалось 550 дітей.

Станом на сьогоднішній день маєток знаходиться в аварійному стані і терміново потребує реставрації – за попередніми підрахунками на це необхідно близько 15 мільйонів гривень.

Родина Мартиновських стала засновниками ряду сіл, в тому числі: Щуцьке, Анетівка, Цвіткове і т.д. До речі, в останньому знаходиться природна територія, яка охороняється законом України, з унікальними видами тварин і рослин.

Церква Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова в селі Прибужжя

Ігор Піструил, начальник Анетівської археологічної експедиції

В ході поїдки ми відвідали поселення Анетівка, де наразі працює археологічна експедиція Одеського інституту археології на чолі з начальником Анетівської археологічної експедиції Ігорем Піструилом. Тут вже протягом тридцяти років досліджується кам’яний вік долини річки Бакшали, в результаті чого були отримані дані про життєдіяльність людей кам’яного віку на цій території. В першу чергу, наукову перспективу мають розкопки пам’ятника Анетівка ІІ, розповів начальник експедиції. Періодично для туристів тут проводять екскурсії і надалі планують розвивати цей напрямок.

Як бачимо, туристичний потенціал в Прибузькій ОТГ присутній і доволі великий. Тут є безліч мальовничих краєвидів і цікавих локацій – використовуючи їх можна сформувати гідний туристичний кластер Миколаївщини. Залишається сподіватись на те, що дуже скоро будуть до кінця сформовані його сильні та слабкі сторони, в результаті чого буде налагоджена місцева інфраструктура.

Новости по теме

| | | |