З’ясовано причини загибелі працівників на птахофабриці під Херсоном

18 июля, 2019

У трагічній історії з загибеллю двох працівників на птахофабриці агрохолдингу «Авангард» у селі Східному під Херсоном нарешті з’явилася певна визначеність. Нагадаємо: ще 31 травня цього року просто у каналізаційному колодязі, через який з підприємства відводили стічні води, на смерть отруїлися клоачними газами старший оператор очисних споруд та черговий фірми, яка охороняла територію фабрики. Пише Новий День.

Згідно наказу Головного управління Держпраці у Херсонській області для спеціального розслідування нещасного випадку створили комісію, куди також увійшли фахівці Фонду соціального страхування, представники агрохолдингу «Авангард», профспілкової організації. Вона мала працювати десять днів, та для вивчення всіх обставин трагедії знадобилася технічна документація на систему каналізації. А всі папери знаходилися аж у Києві. Їх відшукали та поштою передали до Херсона, але через це спецрозслідування затяглося більше, ніж на місяць. І от що з’ясувала комісія.

Опитавши свідків, її члени встановили: роботи з прочищення системи водовідведення на птахофабриці повинна була виконувати спеціалізована організація згідно укладеного з підприємством договору. Її працівники  мають для цього усе необхідне захисне екіпірування. А от у старшого оператора очисних споруд його не було, оскільки він не повинен був особисто займатися усуненням засмічення в каналізаційному колодязі. Черговий його неодноразово про це попереджав, та оператор однаково поліз до колодязя без респіратору, де й загинув. А другий поліз його витягати, і також надихався токсичних випарів. Це була чистісінька «самодіяльність», стверджують члени комісії.

«Старший оператор очисних споруд не повідомив керівництво,взяв драбину та пішов до каналізаційного колодязя. Там відкрив люки колодязів КНС-1 та КНС-3, улаштував у колодязь КНС-3 драбину і не маючи засобів індивідуального захисту та не усвідомлюючи небезпеку, почав спускатися. Спустившись у колодязь, через дві секунди він потягнувся до поверхні.  Співробітник, що був поруч, та черговий, котрий охороняв територію, спробували його витягнути, але не втримали, і потерпілий впав у колодязь. Поки викликали керівництво, рятувальні служби та швидку медичну допомогу черговий спонтанно спустився у колодязь, щоб допомогти потерпілому. Там йому стало зле і він знепритомнів», — реконструювали події учасники спеціального розслідування.

Основною причиною загибелі двох осіб тепер називають невиконання посадових обов’язків та інструкцій з охорони праці. Тим не менш, трагедію визнали нещасним випадком, пов’язаним із виробництвом.

«У одного з загиблих залишилося двоє дітей. Тепер вони по лінії Фонду соціального страхування отримуватимуть певні виплати до повноліття, і одноразову компенсацію. Птахофабрика також надала родинам допомогу на поховання, і також допомагатиме дітям, котрі залишилися без батька», – зазначив заступник начальника Головного управління Держпраці у Херсонській області Володимир Бондарчук.

Новости по теме

| | | |