Переробній галузі України гостро бракує зерна твердих сортів пшениці

17 июля, 2019

Через дисбаланс попиту та пропозиції продовольчого жита на внутрішньому ринку в Україні істотно коливаються ціни на окремі види хлібобулочної продукції. До того ж ціна на житнє борошно з початку поточного року зросла більш ніж удвічі – до 11 тис. грн за тонну. Про це йдеться в повідомленні Антимонопольного комітету України (АМКУ) за підсумками зустрічі з головою ради об’єднання “Укрхлібпром” Олександром Васильченком.

На думку голови “Укрхлібпрому”, сьогодні в Україні достатньо сучасних потужностей для виробництва продукції з твердих сортів пшениці (макаронні вироби). Водночас відсутність посівів такого сорту пшениці в країні стримує розвиток здорової конкуренції продукції власного виробництва з високою доданою вартістю.

Голова об’єднання зазначив, що ціна на житнє борошно з початку поточного року зросла більш ніж удвічі – до 11 тис. грн за тонну, а загалом за п’ять місяців 2019 року ціни на хліб житній та житньо-пшеничний зросли в середньому на 7-8%.

«На нинішньому етапі в Україні залишається неврегульованим порядок взаємодії виробників хліба і хлібобулочних виробів із торговельними мережами щодо продукції з вичерпаним терміном реалізації, зокрема відсутня фінансова відповідальність торговельних мереж при поверненні цієї продукції», – йдеться в повідомленні.

Васильченко також наголосив на необхідності перегляду стандарту на пшеницю в частині показників вмісту в ній клейковини і білку, що гарантувало б відповідні хлібопекарські властивості борошна для виробництва хліба високої якості. Олександр Васильченко звернув увагу, що для вітчизняного ринку хліба та хлібобулочних виробів характерний високий рівень конкуренції. Частка пропозиції з боку шести найбільших суб’єктів господарювання на внутрішньому ринку не перевищує 40%, а виробничі потужності хлібопекарської галузі не використовуються в повному обсязі.

Крім того, підкреслив експерт, сьогодні в Україні є достатньо сучасних потужностей для виробництва товару із твердих сортівпшениці (макаронні вироби). Водночас абсолютна відсуність посівів такого сорту пшениці в країні стримує розвиток здоровоїконкуренції продукції власного виробництва із високою доданою вартістю.

Новости по теме

| | | | | |