На Миколаївщині навчальний заклад незаконно віддав у суборенду господарству більше 40 га сільгоспземлі

17 июля, 2019

У Миколаївській області Синюхинобрідською ЗОШ Первомайського району на незаконних підставах було надано у суборенду земельну ділянку площею 40,3 га вартістю 346,5 тис грн. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Так, 9 липня 2019 року господарським судом Миколаївської області задоволено в повному обсязі позов керівника Первомайська місцева прокуратура Миколаївської області, яким визнано недійсним договір про спільний обробіток зазначеної ділянки та зобов’язано суб’єкта господарювання повернути її навчальному закладу.

Зокрема, між Первомайською райдерждміністрацією та Синюхинобрідською ЗОШ Первомайського району укладено договір оренди земельної ділянки із земель державної власності сільськогосподарського призначення для дослідних та навчальних цілей.

Проте, орендарем в порушення умов вказаного договору та вимог земельного законодавства орендовані землі у січні 2018 року були надані у користування товаривству на підставі договору про спільний обробіток земельної ділянки та вирощування сільськогосподарських культур, який за своїм змістом є договором суборенди землі.

Крім того, у складі земель освітнім закладом у суборенду передано курган, який є об’єктом культурної спадщини та підлягає особливій охороні з боку держави.

Таким чином, вказані земельні ділянки використовуються з порушенням умов договору, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, не за цільовим призначенням, що стало підставою для їх повернення у розпорядження освітнього закладу.

Новости по теме

| |