Ціни на молоко-сировину демонструють зростання

15 июля, 2019

На початку липня спостерігалось зростання ціни на молоко-сировину. Найбільш динамічно змінювався екстрагатунок, середня ціна за який зросла до 9,49 грн/кг, що на 13 коп. вище, ніж в кінці червня. Про це повідомляє аналітична служба АВМ.

«Ключовим фактором підвищення цін був зростаючий попит з боку переробників до цього ґатунку, що співпало також з сезонним коливанням у бік підвищення на світовому ринку. Адже останніми роками динаміка ціни на молоко в Україні змінилася і стала більш залежною від загальносвітової та схожою на неї. Це зумовлено суттєвим збільшенням експорту української молочної продукції на світовий ринок», – зазначає аналітик АВМ Володимир Андрієць.

«Окрім того, оператори вже зараз адаптуються до нових вимог з введенням в дію наказу Мінагрополітики «Про гігієну молока та молочних продуктів» і намагаються втримати свої сировинні бази підвищенням закупівельних цін саме на якісне молоко».

Варто зауважити, що основним завданням цього наказу є посилення вимог до безпечності молочної сировини і готових продуктів в цілому. Таким вимогам відповідає тільки молоко екстраґатунку, тому основна конкурентна боротьба серед переробників розгортається за таке молоко. Відтак, наказ по суті змушує виробників молока нарощувати його частку у  виробництві. Тому і попит на молоко ґатунку екстра зростатиме.

Водночас намітилася тенденція до зростання цін і інших ґатунків. Зокрема, вищий додав у ціні 3 коп. і склав 8,93 грн/кг, а перший – 4 коп. з фіксацією ціни на рівні 8,71 грн/кг, у порівнянні з другою половиною червня.

Загалом, середньозважена ціна молока у липні склала 9,04 грн/кг. Вона зросла на 58 коп, що на 6,9% більше, ніж у липні минулого року. Надалі передбачається подальше поступове зростання цін на молоко.

Новости по теме

| | | |