Аграрії готують новий механізм нарахування дотацій ДФС, – експерт

31 августа, 2017

Механізм нарахування дотацій необхідно доопрацювати шляхом внесення правок до підзаконних актів Державної фіскальної служби, які заважають справедливо розподіляти кошти.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної Ради Михайло Соколов в коментарі виданню AgroPolit.com.

За його словами, ДФС має вести реєстр не по основному виду діяльності підприємства, а по тому, що воно конкретно реалізувало.

«Потрібно відійти від того, щоб визначати кому дістанеться дотація по основному виду діяльності, а враховувати, що було продано. Якщо підприємство продає птицю та молоко, то в реєстрі має бути дві цифри по одному та іншому. Тоді буде більш правильна картина статистики і розподілення», ‒ уточнив Соколов.

Він додав, що також не потрібно приймати в розрахунок рослинництво, а також відмітив, що база для розрахунку самої дотації має бути заснована виключно на тому, скільки було реалізовано датованої продукції. Не має братися до уваги те, що відбувається з рослинництвом.

«Простіше, звичайно, вираховувати по всьому підприємству, але це не правильно. Було прийнято рішення дотувати. Здається, все прописано в Податковому кодексі. Але у підзаконних актах, які регулюють, яким чином мають виплачуватися дотації ‒ трішке інше. При чому, написано так, аби було легше ДФС. Це призвело до того, що у багатьох підприємств, які одночасно займаються і тваринництвом і рослинництвом, почалися проблеми. Так слалося тому, що ДФС вирішило виплачувати дотацію в залежності від того, скільки підприємство заплатило ПДВ помножено на долю пільгових видів в загальному обсязі», ‒ розповів Соколов.

За його словами, на весні, коли всі аграрії сіяли, купували паливо, насіння, засоби захисту ‒ виник величезний рослинницький кредит. Тому навесні підприємцю не було чого сплачувати до бюджету, бюджет мав платити йому.

В результаті, за перше півріччя всі такі підприємства просто нічого не отримали. Це сталося тому, що ДФС написало підзаконні акти так, як їм зручно. Він відмітив, що сьогодні вже є готовий проект змін, котрий вирішує проблеми і вже погоджений з Міністерством аграрної політики та продовольства.

«Тепер його тільки потрібно пропустити через ДФС і Міністерство фінансів. На цьому етапі, я думаю, виникнуть питання. Але якщо сьогодні це буде виправлено, то всі будуть отримувати не згідно до загального валу, а згідно до пільгових видів діяльності, які вони здійснюють. Останнє. Коли ми дивимося на цифри отримання дотацій. Ви думаєте, що це птиця? Ні. У нас враховується не по тому, скільки підприємтсво конкретно її виробило і продало, а по тому, який основний вид діяльності. Тому, якщо є юридична особа, основний вид діяльності якої ‒ птахівництво, але він виробляє і молоко, то все одно все зараховується, як птахівництво. Я маю надію, що наша державна машина зі скрипом нарешті прокрутиться і ми отримаємо належні підзаконні акти», ‒ підсумував Михайло Соколов.

 

Новости по теме

| | |