Держгеокадастр на Миколаївщині на незаконній основі безоплатно видав громадянам сільгоспземлю вартістю 360 тисяч гривень

10 июля, 2019

У межах Катеринівської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області було виявлено незаконний факт передачі Головним управлінням Держгеокадастру земельних ділянок загальною площею 10 га вартістю 360 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба Прокуратури Миколаївської області.

Йдеться про те, що за результатами розгляду 5 позовів прокурорів Веселинівським районним судом прийнято рішення про витребування земельних ділянок загальною площею 10 га вартістю 360 тис грн із незаконного володіння фізичних осіб.

Установлено, що наказами Головного управління Держгеокадастру в області затверджено документацію із землеустрою та прийнято рішення про передачу громадянам для ведення особистого селянського господарства земельних ділянок, які розташовані у межах Катеринівської сільської ради Веселинівського району.

Водночас, при прийнятті зазначених рішень органом влади не враховано той факт, що зазначені особи вже використали своє право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок цієї категорії в межах норм безоплатної передачі для даного виду використання.

Після отримання земельних ділянок, частина з них була відчужена «новими власниками» на користь третіх осіб. Таким чином, земля поза волею держави неправомірно вибула з її власності.

У зв’язку з цим, діючи на захист інтересів держави, органи прокуратури звернулись до суду з позовними заявами з вимогами про визнання зазначених наказів Головного управління Держгеокадастру в області незаконними та повернення земельних ділянок державі, які задоволені у повному обсязі.

Новости по теме

| | |