Аграрії одного з районів Одещини можуть отримати 5 млн грн дотацій на зрошення

5 июля, 2019

Керівництво Кілійської райдержадміністрації та місцеві аграрії звернулися до Одеської облради з проханням виділити дотації на здешевлення вартості електроенергії, використаної на подачу води для зрошення. Повідомляється на на сайті адміністрації району.

«Питання про підтримку зрошувального землеробства аграріїв Кілійщини збоку  Держави неодноразово розглядалось з керівниками сільськогосподарських підприємств в райдержадміністрації. В цьому році, як ніколи, гостро стало питання вартості електроенергії, витраченої господарствами на подачу води для зрошення», – йдеться в повідомленні.

За результатами звернення Кілійської райдержадміністрації щодо виділення коштів сільгоспвиробникам Кілійського району з обласного бюджету на вирішення цього питання постійна комісія з питань агропромислового комплексу  Одеської обласної ради вирішила передбачити дотації на здешевлення вартості електроенергії, витраченої на подачу води для зрошення, згідно з регіональною програмою розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2019-2023 роки «Аграрна Одещина».

Тепер проект рішення обласної ради на виділення дотації у 2019 році у розмірі 5 млн. грн. комісією надано для розгляду на черговому пленарному засіданні сесії Одеської обласної ради.

Нагадаємо, аграріїв Херсонщини мітингували проти підняття тарифів на зрошування полів, які протягом останніх п’яти років зросли більш ніж в чотири рази. Фермери повідомили, що їх посіви під загрозою через занадто високу ціну поливу та, що може призвести до відмови від вирощування рису в області. В свою чергу, працівники водгоспів вимагали підняття тарифів.

За словами народного депутата Сергія Хланя, головною причиною підняття ціни – це скасування з нового року нічного тарифу за електроенергію для підприємств. Але на врегулювання цього питання потрібно не менше півроку.

Новости по теме

| | | |