На Херсонщині очікують збільшення валового збору кавунів та динь

6 июля, 2019

В Херсонській області в цьому році площа посіву баштану цього року практично не збільшилась – приблизно 23 тис га, проте валовий збір кавунів та динь цього року очікується більшим, оскільки червневі дощі сприятливо вплинули на баштанні.

Врожайність кавунів в сезоні-2019 очікується в середньому на 10% вищою за минулорічну, передають у департаменті АПР Херсонської ОДА.

Ранні кавуни вже збирають повним ходом на полях Херсонської області, звідки вони доставляються вантажівками по всіх куточках України. Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Маргарита Степанова повідомила, що зараз наші кавуни реалізуються на всіх великих гуртових ринках України, таких як «Шувар» (Львівська область), «Столичний (м. Київ), «Початок» (м. Одеса).

Наразі гуртова ціна на кавуни на українських оптових ринках становить 6-8 грн за 1 кг, відштовхуючись від якої формується роздрібна ціна з урахуванням логістичних витрат та торговельної націнки. Наприкінці липня, коли почнеться масовий збір кавунів —  ціна буде значно меншою. Якщо в погодних умовах не відбудеться різких змін, то можна прогнозувати, що гуртова ціна на кавун  з поля може бути на рівні до 1,50 за кг.

Щодо постачання херсонського кавуну на  експорт, Маргарита Степанова має оптимістичні прогнози: – розповіла Степанова.

Новости по теме

| | | |