На Миколаївщині навчальний заклад незаконно передав 7 га сільгопземлі у користування фермеру

5 июля, 2019

У Миколаївській області в межах території Чаусівської сільської ради Первомайського району виявлено акт безпідставного використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє прес-служба Прокуратури Миколаївської області.

Так, за результатами опрацювання місцевою прокуратурою стану законності при використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих у користування навчальним закладам Первомайського району, встановлено факт безпідставного використання зазначеної земельної ділянки.

Зокрема, між Первомайською РДА та Чаусівським навчально-виховним комплексом №1 укладено договір оренди земельної ділянки площею 7 га вартістю 200 тис грн із земель державної власності сільгосппризначення для дослідних та навчальних цілей.

Проте, орендарем, в порушення умов вказаного договору та вимог земельного законодавства, орендовані землі надані у користування фермерському господарству на підставі договору про сумісне використання землі, який за своїм змістом є договором суборенди землі.

Передача земель в суборенду відбулась без дотримання умов договору оренди землі, із фактичною зміною цільового призначення на ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що є порушенням вимог ст. 8 Закону України «Про оренду землі».

Реагуючи на порушення, керівник прокуратури звернувся до суду з відповідним позовом, який задоволено у повному обсязі.

Відтак, завдяки прокуратурі зазначена земельна ділянка підлягає поверненню державі.

Загалом, у І кварталі цього року прокурорами на захист інтересів держави до судів пред’явлено майже 400 позовних заяв, що на 40,7 % більше, ніж у 2018 році.

Новости по теме

| |