Херсонські аграрії намолотили перший мільйон зернових

3 июля, 2019

В трійці лідерів разом із Миколаївською та Одеською областю Херсонщина зібрала свій першій мільйон ранніх зернових. Такий показник зафіксовано станом на 3 липня, що на кілька днів раніше, ніж минулого року. Повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку ХОДА.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Андрій Неделько зазначає, що цього року погодні умови для ранніх зернових склалися більш сприятливо, тому середня врожайність вища і становить на сьогодні 33 ц з га.

Також він зауважив, що якість цьогорічної озимої пшениці є кращою: зерно, яке зараз збирається має переважно якість не нижче третього класу. Минулого року, нагадаємо, через несприятливі погодні умови, якість зернових була зниженою.

Наразі, збиральна кампанія ранніх перетинає екватор: скошено 49% площ від 667 тис га завдання, які дали 1 млн 80 тис тонн зерна. За умови збереження такої динаміки, Херсонщина може розраховувати на приблизно 2 млн 400 тис тонн ранніх зернових.

Нагадаємо, станом на 2 липня у 20 областях України аграрії розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Вже намолочено 6,1 млн тонн зерна (19% до прогнозу) з площі 1,9 млн га.

Новости по теме

| | | |