На цьому тижні Україна розпочне експорт херсонських кавунів

24 июня, 2019

Перші в 2019 році партії херсонських кавунів приїдуть до Польщі на наступному тижні. Про це повідомляється на сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Наступного тижня перші партії херсонських кавунів будуть доставлені до Польщі. Системного експорту кавуна з України поки практично не існує, тому прогнози експорту на весь сезон давати дуже складно. Український експорт кавуна — це спотова торгівля і вивезення надлишків. Якщо внутрішні ціни високі, то про експорт виробники відразу забувають», – цитується в повідомленні економіст інвестиційного відділу Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За даними УПОА, експорт кавунів в 2018 сезоні склав 19,5 тисяч тонн, що трохи більше, ніж в 2017 році, проте в 2015-2016 роках експорт був набагато вище.

«Україна могла б істотно збільшити обсяги експорту кавуна, якби вона розвивала річкову логістику. Контейнерні поставки кавуна вгору по Дніпру до Білорусі з подальшою доставкою автотранспортом … (до Європи — ІФ) підвищили б конкурентоспроможність українського кавуна на цих ринках, так як обходилися б набагато дешевше. І це б потягнуло за собою експорт і інших видів української продукції, а також транзитні потоки турецьких овочів і фруктів», – зазначив керівник УПОА Федір Рибалко.

Згідно з повідомленням асоціації, масове збирання ранніх сортів кавуна стартувала в Херсонській області, перші оптові партії досягли київських ринків на минулих вихідних. Ціна на ягоду при відвантаженні з поля знизилася з 15 грн/кг при старті жнив до 5-7 грн/кг на 22 червня і продовжить знижуватися. Оптова ціна на кавун на початок поточного тижня очікується на рівні 15-20 грн/кг з подальшим зниженням, роздрібна ціна на імпортний кавун коливається на рівні 30-50 грн/кг, на дуже ранній український – досягає 100 грн/кг в деяких магазинах.

Новости по теме

| | | |