Керівництво ДП «Степове» підтвердило, що в найближчий час розпочне процес розпаювання

22 июня, 2019

У п’ятницю, 21 червня, відбулись місцеві збори мешканців села Степове, в ході яких вкотре торкнулися питання розпаювання сільськогосподарських земель ДП «Племрепродуктор «Степове». Його керівництво заявило, що займається цим питанням і вже в найближчий час розпочне цей процес.

Заступник керівника підприємства Віталій Гавриленко підтвердив, що наразі проводиться підготовка до першого етапу робіт.

— Я підтверджую, розпаювання буде найближчим часом. Ведеться активна робота по підготовці. Зараз ми дійшли до першого етапу, який є обов’язковим – нам потрібно провести інвентаризацію землі з отих кусків, які у нас виділені і зазначені в свідоцтвах. Потрібно виділити ту землю, яка піде під розпаювання, тобто сільгоспземлі – рілля і пасовище. Це буде перший етап, він займе не менше місяця. Буде наказ ДЗК, який надасть дозвіл на розроблення даної проектної документації, яка коштує немалих коштів. Після того, як буде виділена вся сільгоспземля, яка потрапляє під розпаювання, будуть проведені збори членів колективу та пенсіонерів, будуть затверджуватись списки, — розповідає Гавриленко.

Але з боку багатьох присутніх прозвучало невдоволення, що брати участь у розпаюванні земель мають право лише ті, хто працює на підприємстві на сьогоднішній день. Вони ж вважають, що також паї мають отримати ті, хто довгий час пропрацював на ДП «Степове».

— Більшість мешканців села проробили на цьому господарстві. Я розумію, що закон твердить, що на розпаювання мають право діючі працівники. Але на сьогоднішній день є ті люди, які мали бути у приватизації ще у 1996 році. Тож збори мають право вирішити, що не тільки працівники мають право, а якщо по чесному, і ті люди, які працювали і підіймали господарство. Є люди, які пропрацювали 20-30 років. Зараз там працюють ті люди, які знищують господарство, комплекс порізали. Нам обіцяв Борис Козир, що нас усіх пустять у зал і ми також приймемо участь у цих зборах. Я прошу прийміть до уваги і тих людей, які працювали раніше, — виступила активна мешканка села.

На це заступник зазначив, що згідно закону право на земельну ділянку мають члени господарства та пенсіонери, які на момент розпаювання є пенсіонерами господарства.

— Не я писав закони.  Після того, як земля буде готова до розпаювання, будуть проведені збори         і потім буде другий наказ, і безпосередньо відбуватиметься саме розпаювання. Скільки часу цей процес займе не скажу точно, але приблизно півроку, а то і більше. Хто увійде до списку, буде вирішуватись на зборах. Після проведення інвентаризації ви будете знати, яка кількість сільгоспземель потрапляє під розпаювання. Після зборів ви будете знати кількість членів, які потрапляють на розпайовку, будете знати відсоткове відношення і приблизно будете знати свою частку паю, – прокоментував він.

В свою чергу, керівник ДП «Степове» Ольга Ільчина підкреслила, що всі ці процеси коштують немалих коштів. А враховуючи те, що на сьогоднішній день підприємство має приблизно 17 млн грн боргу, вона зазначила, що пріоритетним для неї є сплата податків і виплата заробітної плати працівникам.

—Для того, щоб отримати той наказ про інвентаризацію, треба 300 тисяч гривень, потім на другий наказ потрібно 1,5 млн гривень, а в кінці ми не знаємо скільки треба буде заплатити, бо 7 тисяч га – це дуже багато землі. Лабораторія в Києві, яка цим займається, дуже дорога – цієї ціни ми ще не знаємо, тому я буду платити і податки, і зарплату, але мені ще ж треба і сіяти, і насіння соняшнику збирати, — каже Ільчина.

Підсумувала розгляд даного питання голова Миколаївської РДА Алла Воробйова, яка порадила запросити відповідних фахівців, щоб всі мали уявлення про процес розпаювання.

— Якщо ви хочете почути про законний механізм розпаювання земель, приватизації майна, я вважаю, що ви повинні зібрати збори, запросити фахівців Держгеокадастру, фонду держмайна, які вам фахово нададуть відповіді на всі ваші запитання. У багатьох виникають питання і ви сумніваєтесь, що Ольга Анатоліївна вам бреше. Тому я вам пропоную провести такі збори громади і запросити відповідних фахівців, – виступила Воробйова.

Новости по теме

| | | |