На Миколаївщині протестуючі фермери домовились про зустріч з владою на наступному тижні

21 июня, 2019

21 червня під Миколаєвом фермери, як і обіцяли, провели акцію протесту і перекрили частково рух по трасі М-14 «Миколаїв-Одеса», біля села Весняне. Акція тривала близько двох годин. В результаті протесту голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко пообітцяла фермерам організувати на наступному тижні спільну зустріч аграріїв з представниками державних установ, на роботу яких протестуючі аграрії скаржились, задля вирішення нагальних питань.

Нагадаємо, раніше фермери були запрошені на транспортну комісію, та не були там почуті. Після чого було прийнято рішення про обмеження проїзду по трасі М-14. А 20 червня, в стінах Миколаївської ОДА в.о. губернатора В’ячеслав Бонь пообіцяв фермерам розібратися з рейдерством у Миколаївському районі.

Зранку аграрії пригнали на акцію трактори, вантажівки, автомобілі. Даним транспортом фермери звузили проїжджу частину зайнявши крайні смуги руху в обох напрямках – таким чином для руху транспорту залишилися вільними по одній смузі в кожному напрямку.

На сільгосптехніку вони розмістили плакати, написані власноруч, в яких вимагають владу звернути увагу на їхню проблему, пов’язану з рейдерством і захопленням земель з боку депутата Миколаївської обласної ради Ігоря Івануни. Окрім того, вимагали відмінити закон №2628 та припинити корупцію у земельній сфері. Також фермери роздавали листівки проїжджим машинам, де зазначалась мета акції. Всього на акцію зібралось близько сотні протестуючих. Також були присутні голови сільрад.

Підтримати протестуючих фермерів приїхав депутат обласної ради Тахір Садрідінов, який заявив, що правоохоронні органи негайно повинні розібратись із даною ситуацією і винести рішення.

На звернення фермерів, громади та депутата обласної ради Тахіра Садрідінова вислухати вимоги фермерів приїхала голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

Вона зазначила, що нарікання на роботу Держгеокадастру виникають у фермерів усіх районів в області.

«Держгеокадастр не звітував обласній раді. Я думаю, що необхідно запросити їх. Якщо не буде порозуміння, вони не погодяться з тими порушеннями – вимагати звіту Геокадастру області в обласній раді. Я впевнена в тому, що всі депутати підтримають цей звіт як негативний», – сказала Москаленко.

«Мені необхідно, щоб всі ви приходили на сесію і будемо вимагати і направляти потім до Києва. Після цього я готова з вами їхати до Києва в Міністерство АПК з нашим рішення сесії», – додала Москаленко.

Вона зазначила, що Держгеодастр – це призначення виконавчої гілки влади.

«Ми сьогодні можемо по своїм повноваженням, перше, запросити, якщо не має діалогу – вимагати звіт. Після цього вимагати в подальшому звільнення цих представників виконавчої влади у нас в області. Тому такий порядок. Це по Держгеокажастру, по ГАСКу, по реєстраційній службі», – наголосила голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко.

«З цими питаннями необхідно розібратися в обласній раді. Якщо не буде порозуміння, то їхати до нового президента Зеленського. Я готова з вами… Нам спочатку треба з вами зустрітись та з тими діючимом особами, яких ми з вами звинувачуємо, треба з них питати… В понеділок ми вирішуємо. Вівторок-середа ці зустрічі будуть проведені», – запевнила Москаленко.

В результаті було домовлено провести спільну зустріч з фермерами та представниками державних установ, на роботу яких протестуючі аграрії скаржились.

Новости по теме

| | | | | | |