Подвійне дно в силосах – фермер розповів про аферу Агроінвестгруп

19 июня, 2019

Від афери «Агроінвестгруп» постраждав не один сільгоспвиробник. Фермер Олександр Петков, який став одним із небагатьох фермерів, які зуміли довести свою правоту в суді та вивезти зерно, стверджує, що Кучеренки приготували аферу заздалегідь. Про це повідомив власник агропідприємств «Дінекс-Агро», «Дінекс-Трейд», «Арна», «Влахос» Олександр Пєтков, пише Latifundist.com.

За його словами, це чітко спланована акція під патронатом двох високопоставлених співробітників СБУ.

«А про те, що це заздалегідь спланували Кучеренки, говорить хоча б один факт. Коли ми забирали зерно на Ізмаїлі, то побачили дивні щити, накриті тентом. Ці щити, за словами охорони, використовувалися в якості подвійного дна в силосах, де мало зберігатися зерно ПАТ «Аграрний фонд». Виходить, велика частина банки була порожньою, і тільки зверху на рівні метра від краю силосу – засипали зерно. Таким чином вводили в оману співробітників фонду, які намагаються перевірити наявність продукції», – повідомив Пєтков.

Олександр Пєтков єдиний фермер, який відвоював зерно законним шляхом.

Ще на початку лютого він подав заяву про шахрайські дії з боку «Агроінвестгруп» в поліцію і прокуратуру області.

«А 4 лютого було порушено кримінальне провадження. Протягом декількох днів дізналися, що всі справи об’єднані в одне кримінальне провадження і передані з обласних прокуратур в Генеральну прокуратуру України. Згодом наш адвокат отримав відповідь, що справу передано до 4-й відділ СБУ», – повідомив він.

Після того, як місяць тому Олександр Пєтков отримав рішення суду згідно з яким Ізмаїльський елеватор зобов’язаний був забезпечити безперешкодний вивіз зерна, він поїхав по забрати своє збіжжя з приватним виконавцем для виконання рішення.

Олександр Пєтков

«По приїзду ми, знову ж таки, побачили охорону, але тепер разом з нею вже були співробітники Держслужби по боротьбі з економічними злочинами. Ми пред’явили рішення суду. Але вони заявили, що не дозволять нам відвантажувати зерно. При цьому показали на телефоні якесь постанову Печерського районного суду Києва від 8 лютого, згідно з яким вся продукція на елеваторах «Агроінвестгрупп» передається в управління АРМА для подальшої реалізації. Підкреслю — «вся продукція», без вказівки якості, класу, культур. Ми спробували знайти цей документ в реєстрах. Але його не було там тоді, немає і зараз. Більш того, ми звернулися до суду з вимогою скасування міфічного постанови, але суддя відповів, що не можна скасовувати те, чого немає …», – розповів фермер.

Врешті-решт фермеру вдалося вивезти з елеватора 2,2 тис. т зерна під контролем поліції та переважування на власних вагах господарства.

«Зрозумійте, багато фермерів возили зерно за іншою формою — за готівку. Але я працював по-білому. Це мені і дозволило виграти суди – я підтвердив завезення зерна повністю за всіма елеваторами», – додав фермер.

Нагадаємо, що група фермерів Бессарабії, в числі яких був і Олександр Пєтков, приїхали на Ізмаїльський елеватор, щоб забрати своє зерно, яке вони здавали на зберігання, але ледь не втратили його через масштабну аферу керівництва агрохолдингу «Агроінвестгруп». Свої дії фермери виправдовували рішенням Господарського суду Одеської області, який ухвалив, що вони можуть вивезти зерно з території елеватора.

Втім, це виявилося не так просто, тому що цьому перешкоджали співробітники поліції, які наполягали, що рішенням Печерського суду Києва на зерно накладено арешт. У той же час, за словами фермерів, Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активамивиставило їх зерно на аукціон і продала за заниженою в декілька разів ціною.

В результаті тривалого протистояння фермерам все ж вдалося забрати своє зерно через що поліція відкрила відразу кілька кримінальних проваджень за статтями грабіж і самоуправство. Вже 8 червня співробітники поліції і прокуратури проводили обшук на підприємствах Олександра Пєткова. Зрештою суд заарештував рахунки фермера.

Новости по теме

| | | | | |