На Миколаївщині врожай соняшника не виправдав сподівань аграріїв через аномальну спеку

30 августа, 2017

Цей рік для українських аграріїв видався аномально спекотним. Навіть на півдні України, де звикли до таких температур, дощ востаннє бачили ще в кінці весни. Експерти позначають, що це обов’язково позначиться на врожайності в підсумку.

Про це йдеться в матеріалі Kurkul.com

Частина господарств Миколаївщини вже почала збирання соняшнику. Результати не віщують нічого доброго — урожайність нижче 2 т/га, досягає нижньої планки в 0,3 т/га.

«Ситуація нестандартна. Хоча останні пару років так і виходить, починаємо збирати соняшник в третій декаді серпня. Висіваємо три гібриди, щоб не давати велике навантаження на техніку та чітко спланувати роботу. Починаємо сіяти в першу чергу найслабші поля. Вони раніше продуваються навесні і ми їх раніше збираємо», — розповідає голова господарства «МТД-Основа» Олег Маляренко, де збір врожаю розпочали з 25 серпня.

Агрономи бідкаються, що в цьому році закладка добрив і обробка ґрунту була на високому рівні, але погода вносить свої корективи .

«Така погода в літні місяці зрівнює результати, скільки б ми добрив не вносили. У нашій зоні ризикованого землеробства доводиться непросто. Минулого року для соняшнику теж були важкі кліматичні умови, урожайність була 2,2-2,3 т/га, бо не було дощу», — каже агроном підрозділу СТОВ «Жовтневе» Віталій Сивак.

Новости по теме

| | |