За 2019 рік Держгеокадастр на Миколаївщині виявив порушень земельного законодавства на 1,3 млн грн

18 июня, 2019

З почтаку 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області виявили порушення земельного законодавства та нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 1,3 млн грн, із якої понад 976 тис грн порушники сплатили добровільно. Про це йдеться у матеріалі прес-служби Держгеокадастру.

Так, спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру на Миколаївщині впродовж 2019 року здійснили 327 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування в різних районах області.

Фахівці виявили 138 порушень земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 1 902,8  гектарів. З них державні інспектори встановили 88 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 880,53 га; один випадок несвоєчасного повернення земельних ділянок, які були надані в оренду, загальною площею 6,7 га; одне порушення, що полягає у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 70 га. Крім того зафіксували 8 фактів нецільового використання земельних ділянок площею 104 га та 22 порушення адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

З початку року у результаті перевірок винесено 123 постанови про адміністративні стягнення на загальну суму 26 тис. 367 грн та направлено до правоохоронних органів одну  постанову про ознаки кримінального злочину.

Зважаючи на виявлені порушення, було нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 1,3 млн грн, із якої понад 976 тис грн порушники сплатили добровільно.

До органів місцевого самоврядування Миколаївської області за результатами перевірок сплачено більше 296 тис. грн. втрат сільськогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельної ділянки.

Новости по теме

| |