На Миколаївщині незаконно користувались 33 га сільгоспземель

18 июня, 2019

У Миколаївській області фермер не переоформив право постійного користування землею, що спричинило припинення такого права з 2014 року у зв’язку зі смертю користувача відповідно до положень статей 407, 413, 1225 Цивільного кодексу України. Не дивлячись на це, фермерське господарство, засноване померлим, продовжило використовувати таку землю без належних правових підстав.

У результаті, Господарським судом Миколаївської області відкрито провадження у справі за позовом Первомайська місцева прокуратура Миколаївської області про повернення земельної ділянки, розташованої в межах Новокрасненьської сільської ради Арбузинського району.

Прокуратурою встановлено, що раніше фізичною особою було отримано у постійне користування для ведення фермерського господарства земельну ділянку площею майже 33 га, вартістю 1,1 млн грн.

За свого життя землекористувач право постійного користування землею не переоформив, що спричинило припинення такого права з 2014 року у зв’язку зі смертю користувача відповідно до положень статей 407, 413, 1225 Цивільного кодексу України. Не зважаючи на факт припинення прав на землю, фермерське господарство, засноване померлим, продовжило використовувати таку землю без належних правових підстав.

Разом з тим, розпорядником земель – Арбузинською селищною радою – заходів до повернення земель вжито не було, що і стало підставою для звернення прокурором до суду з відповідним позовом.

Новости по теме

| | |