Інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво, – експерти

17 июня, 2019

У Центрі підвищення ефективності в тваринництві вважають, шо інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво. Про це у своєму експертному аналізі зазначають аналітики «Центру підвищення ефективності в тваринництві».

За словами гендиректора центру Миколи Бабенка, найнижча в світі собівартість курки в Бразилії та в Україні – 0,65€/кг. Собівартість свиней в Україні можна знизити до 0,5€/кг. Але ціна на свинину вже вища за курятину, а до кінця року буде вища вдвічі.

Відділ аграрної аналітики нідерландського Rabobank склав прогноз втрат виробництва свинини через африканську чуму свиней (АЧС). Вони порахували, що до кінця 2019 року Китай втратить від 25 до 35% від нинішнього внутрішнього виробництва, а В’єтнам – понад 10%.

Глобально, це від 5 до 7% світового виробництва свинини – приблизно на 10 мільйонів тонн збільшиться дефіцит свинини в світі. Для порівняння, за весь 2018 рік ЄС експортував 3,9 млн т, при тому, що це експортер свинини №1 в світі.

На фоні цього світові ціни на свинину у напівтушах ростуть – в порівнянні за травень 2018/2019 в ЄС +22%, в Бразилії +48%, в США +17%, в Канаді +40%.

З такою динамікою до кінця 2019 року ціни на свинину можуть ще більше вирости. Можливо, навіть подвоїтись.

«Це хороший шанс для України збільшити виробництво і перезапустити експорт української свинини. Але спочатку для цього потрібно вирішити проблему з нелегальним ринком свинини інфікованої АЧС та знизити собівартість вирощування свиней», – говорять в «Центрі підвищення ефективності в тваринництві».

За даними Асоціації «Свинарі України», собівартість живої ваги в Україні зараз 1,3€/кг і експорту практично немає (1,76 тис т за 2018 рік).

Але це можна виправити, переконані в Центрі підвищення ефективності в тваринництві, в Україні можлива одна з найнижчих собівартостей вирощування свиней в світі – 0,8€/кг живої маси на сухих кормах і 0,5€/кг живої маси на рідкій годівлі за системою Точне свинарство™

Нагадаємо, у лютому 2019 року АТУ звернулася до Мінагрополітики з пропозицією знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів. Таким чином в АТУ пропонували зменшити тиск на галузь, що зазнала суттєвих збитків від поширення африканської чуми свиней. Але у Мінфіні не збираються знижувати податки для свинарів.

Новости по теме

| | | |