«Починали з нуля»: на Миколаївщині ТОВ «Добробут» щорічно збільшує обсяги виробництва ВІДЕО

14 июня, 2019

ТОВ «Добробут» займається вирощуванням сільгоспкультур і має власну ферму. Підприємство знаходиться в селі Михайлівка Миколаївської області на півдні України. Вже протягом багатьох років його директор, депутат сільської ради Тетяна Тетенькіна своїми силами намагається відновити тваринництво, з кожним роком збільшуючи поголів’я та надої молока.

Історія ТОВ «Добробут» розпочалася ще у 2000-му році. Воно було одним з тих підприємств, які утворились після ліквідації акціонерного товариства «ім. Тельмана». Відтоді працівники «Добробут» розпочинали роботу буквально з нуля, взявши 360 га землі у пайщиків, через що підприємство понабиралось боргів і потихеньку власними силами намагалось «піднятись на ноги».

З 2000 року товариство займалось тільки вирощуванням сільгоспкультур. У 2007 році одне з вищезазначених господарств, які утворились в той самий час разом із «Добробут», збанкрутіло. Основним напрямком його діяльності було тваринництво, і тоді воно утримувало всього 13 корів з повною відсутністю механізації та розваленими фермами. Керівництво «Добробуту» уклало договір в банку, переписало борги на себе і виплатило їх впродовж трьох років. За словами Тетенькіної, саме з тих часів ТОВ «Добробут» зацікавився розведенням поголів’я.

— Тут не було механізації, було всього 13 корів. Їх підприємство збанкрутувало, в них було дуже багато боргів. Тоді я знову взяла їх борги на себе та зруйновану ферму. Ми довго піднімались. Почали займатись поголів’ям, племсправою. Спочатку у бабусь по селам корів купляли, потім почали своїх вирощувати, – розповідає вона.

На сьогоднішній день на фермі нараховується 344 загального поголів’я ВРХ, в числі яких  219 дійних корів.

— На сьогоднішній день тваринництвом займатись не вигідно, – каже власниця. — Я сама вийшла з простої родини – мама робила дояркою, батько водієм. Ми вдома завжди тримали 4-5 корів. В нас таке село – раніше тримали дуже багато корів, і ми з цього жили. Коли я дізналась, що підприємство, яке займається тваринництвом, виявилось банкротом,  я загорілася ідеєю його відновити. З мене всі сміялись, бо тоді ніхто ферми не тримав, а я дуже хотіла. Сказати зараз, що з неї немає толку не можна. Є, бо коли ми почали нормально доїти, у нас налагодилося племсправа, – розповідає вона.

Сам процес забору молока тут відбувається механізовано, розповідає Тетенькіна. Щоденно свіже молоко здається на ПРаТ «Лакталіс-Миколаїв». У 2018 році підприємство реалізувало і здало 659,8 тонн молока, а на кінець 2019 року прогнозується збільшення обсягів майже у два рази – приблизно 1050 тонн. Вже за перші п’ять місяців 2019 року ТОВ «Добробут» здало на завод 384 тонн молока. Такі показники означають, що для виробництва необхідний високоякісний і високоенергетичний корм, яким господарство забезпечує себе повністю.

В обробітку наразі знаходиться 2500 га сільгоспземлі, в тому числі 280 га – під зрошенням. Тут вирощують зернові культури, кукурудзу і многолітні трави. За словами власниці, господарство в  обов’язковому порядку дотримується правил сівозміни.

— Прибутку мало, але в збитку ми ніколи не були. Таку ж роботу ніколи не покинеш – корів постійно потрібно годувати. Відповідно на підприємстві постійно є робочі місця, якими забезпечена частина мешканців села Михайлівка, – каже Тетенькіна.

Кількість робочих місць на господарстві варіюється залежно від пори року, як і заробітна плата. Загалом, за 2018 рік середня місячна зарплата на підприємстві склала 7 тисяч 200 гривень. На даний час в літній період середня з/п доярок сягає 12-18 тисяч гривень, механізатори отримують в середньому 10-15 тисяч гривень. Важливо зазначити, що за 2018 рік підприємством перераховано державі всіх видів податків та зборів, включаючи відрахування від з/п – 8 млн 450 тисяч гривень.

ПРОБЛЕМИ

Окрім постійного розвитку виробництва, господарство має і деякі проблеми із оформленням земель. Тетяна Тетенькіна розповідає, коли обсяги їх виробництва почали значно збільшуватись, вона подала клопотання у сільраду, щоб виділити землю поблизу тієї, де знаходиться ферма. Саме ця земля, за її словами, належала до підприємства, яке вона придбала свого часу разом з 13-ма коровами. В неї офіційно був договір на землю, на якій стояли будівлі. Але вона розірвала договір з райдержадміністрацією і подала клопотання на будівлі і вже на господарські двори.

— Ця земля, яку я прошу, вона дійсно належала раніше до цього комплексу. Є карта, є право власності на майно – воно в мене стоїть на цій землі, очисні ями та територія для вигулу скота. Це моє право і по закону воно належить до цього тваринництва. Я подала клопотання, сільська рада прийняла рішення, мені надали погодження на виготовлення технічної документації для подальшої оренди цієї землі. З погодженням треба було їхати в Держгеокадастр. Я поїхала, мені відмовили там. Я подавала п’ять раз і вони завжди відмовляли, знаходили різні причини. Я подала в суд, виграла його, у мене є звідти рішення. Надсилаю його у Держгеокадастр, вони знову мені відмовляють. Я вже найняла адвоката, подала в Одесу на апеляцію, я виграла апеляцію, – розповідає директор ТОВ «Добробут».

Поки проходили судові тяжби, на публічній кадастровій карті засвітились дві ділянки під особистим селянським господарством.

Поки все це твориться, в мене є погодження, землю віддали АТОвцям. Я проти них нічого не маю, але в нас люблять спекулювати на цій темі. Я сама допомагаю учасникам АТО. А так вийшов «договорняк» і ці АТОвці з’являються на тих хоздворах в той час, коли в мене проходять судові тяжби. Депутати встали проти цієї ситуації, бо знають, що я плачу великі податки. Але до нас на сесію приїхала Наталія Тернавська (людина, яку пов’язують з депутатом Миколаївської облради Ігорем Івануною, – ред.) та озброєний Національний корпус. Тоді депутатів закрили в залі засідань з умовою, що ніхто не вийде, поки не буде затверджена технічна документація АТОвців, яких поставили на господарських дворах. Хоча цим хлопцям раніше були надані викопіювання земельних ділянок в іншому місці, – зазначає Тетенькіна і називає такі дії справжнім захватом земель.

— Прикриваючись АТОвцями, забираються землі у сільгосппідприємств, які добросовісно сплачують податки. Хоча на той час, коли це все творилось, в ОТГ були інші вільні землі. Але чомусь забирають землі саме у сільгосппідприємств, порушуючи законодавство, – коментує ситуацію директор ТОВ «Добробут».

До речі, за її словами, станом на сьогоднішній день на цих господарських дворах, де раніше проводився вигул тварин та ями, в яких раніше складався буряк, розплановані та засіяні сільгоспкультурами.

ДОСЯГНЕННЯ

Керівництво підприємства проводить безперервну благодійну діяльність: спонсорує будівництво місцевої церкви, матеріально допомагає тим мешканцям Михайлівки, хто цього потребує та інше.

Наостанок хотілось би зазначити, що все частіше ТОВ «Добробут» отримує визнання на всеукраїнському рівні. В свій час його директор Тетяна Тетенькіна була нагороджена орденом княгині Ольги. А підприємство займає високі місця у рейтингах господарських товариств. За результатами 2018 року підприємство зайняло четверту сходинку у ТОП-100 бронзових господарств України за показником «коефіцієнт оборотності активів», і за тим самим показником четверте місце у рейтингу ТОП-45 серед «золотих» господарств Миколаївщини.

Новости по теме

| | | |