Суд заарештував рахунки фермера, який вивіз зерно з елеватора Агроінвестгруп

14 июня, 2019

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки агропідприємств «Дінекс-Агро», «Дінекс-Трейд», «Арна», «Влахос», які належать Ізмаїльському аграрію Олександру Пєткову. Про це повідомляє Latifundist.com.

«У нас є постанова суду, згідно з якою нам повинні забезпечити безперешкодний вивіз зерна з елеваторів «Агроінвестгруп», де воно зберігається. У минулі понеділок-вівторок (3-4 червня — прим. ред.) Ми вивозили зерно з «Ізмаїльського елеватора» на наш склад під чуйним увагою поліції, все знімалося на камеру, фіксувалося. Правоохоронці оформили відповідні документи», – пояснив Пєтков.

Однак, як повідомлялося раніше, 8 червня співробітники поліції і прокуратури проводили обшук на підприємствах аграрія. Директор компанії звернув увагу, що незважаючи на його відсутність в цей момент на території підприємства, ніхто з правоохоронців не намагався з ним зв’язатися.

«В результаті я сам зв’язався з правоохоронними органами, і запитав, що вони шукали. Вони відповіли, що документи про зв’язки з власниками «Агроінвестгруп» Миколою Кучеренко та його сином Віталієм Кучеренко. Я давно готовий надати всі ТТНки, реєстри, банківські платежі. Ми самі зацікавлені в цьому. Але виявляється, що згідно з постановою, яку нам надали, ми є пособниками Кучеренко. Ми, які скаржимося в усі інстанції, визнані прокуратурою постраждалими, є пособниками Кучеренко. Крім цього, проти нас порушили кримінальні справи за розкрадання і самоуправство. Ну, яке може бути розкрадання, якщо є рішення суду на нашу користь?» – додав він.

Пєтков також розповів, що в ході обшуків правоохоронці не знайшли жодних документів, які б підтверджували такий зв’язок.

«Обшуки нічим прогнозовано не закінчилися. Нам виписали повістки в Київ. Але сьогодні по дорозі ми дізнаємося, що рахунки наших підприємств арештовані. І це в момент, коли у нас йде збиральна кампанія. На думку слідчих, необхідно заарештувати рахунки та майно підприємств. Але суд виніс поки тільки арешт за рахунками», – підсумував аграрій.

Нагадаємо, що в кінці минулого тижня група фермерів Бессарабії, в числі яких був і Олександр Пєтков, приїхали на Ізмаїльський елеватор, щоб забрати своє зерно, яке вони здавали на зберігання, але ледь не втратили його через масштабну аферу керівництва агрохолдингу «Агроінвестгруп». Свої дії фермери виправдовували рішенням Господарського суду Одеської області, який ухвалив, що вони можуть вивезти зерно з території елеватора.

Втім, це виявилося не так просто, тому що цьому перешкоджали співробітники поліції, які наполягали, що рішенням Печерського суду Києва на зерно накладено арешт. У той же час, за словами фермерів, Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активамивиставило їх зерно на аукціон і продала за заниженою в декілька разів ціною.

В результаті тривалого протистояння фермерам все ж вдалося забрати своє зерно через що поліція відкрила відразу кілька кримінальних проваджень за статтями грабіж і самоуправство.

Новости по теме

| | | | |