У Мінфіні не збираються знижувати податки для свинарів

14 июня, 2019

У Міністерстві Фінансів України повідомляють про те, що наразі зниження податків для представників галузі свинарства не відбудеться.

Нагадаємо, у лютому 2019 року АТУ звернулася до Мінагрополітики з пропозицією знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів. Таким чином в АТУ пропонували зменшити тиск на галузь, що зазнала суттєвих збитків від поширення африканської чуми свиней.

Зазначається, що офіційна відповідь на лист надійшла цього місяця. Мінагрополітики переадресувало пропозицію АТУ до Міністерства фінансів, а там, в свою чергу, зазначили, що в зниження податків для свинарів не відбудеться.

«Впровадження зниженої ставки податку на додану вартість призведе до втрат доходів державного бюджету та можливого формування групи суб’єктів господарювання – платників податку на додану вартість, які будуть постійно отримувати бюджетне відшкодування. Крім того, Угодою про сільське господарство між Світовою організацією торгівлі та Україною передбачена відмова від надання податкових пільг. В Угоді підкреслюється, що фінансова підтримка сільського господарства повинна надаватися шляхом цільового фінансування з держбюджету. Відповідно до положень Меморандуму про економічну та фінансову політику, укладеного з МВФ, поширення дії загального режиму оподаткування податком на додану вартість на весь сільськогосподарський сектор у відповідності до міжнародної практики було передбачено з 01 січня 2016 року», – відповіли у Мінфіні.

Також у Міністерстві зауважили, що відповідно до Меморандуму про економічну та фінансову політику, укладеного з Міжнародним валютним фондом, Україна взяла на себе зобов’язання утримуватися від введення нових податкових пільг або привілеїв.

Новости по теме

| | |