У багатьох країнах зменшуються посівні площі під шафраном

10 июня, 2019

Експерти спостерігають масове скорочення посівних площ під шафраном в країнах-виробниках цієї спеції. На цьому зауважила старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства НААН Галина Балашова, передає Аgronews.ua.

За її словами, щорічно у світі отримують від 200-300 тонн продукції шафрану. Хоча він визнаний найдорожчою спецією у світі, потреба в ньому значно перевищує виробництво.

Найбільше скоротилось виробництво шафрану в Іспанії, яка до недавнього часу вважалася провідною серед країн-виробників шафрану. Водночас в Ірані відбулось зростання  як посівних площ шафрану, так і обсягів його експорту.

«Іран є найбільшим виробником шафрану в світі, на частку якого припадає 90% загального обсягу виробництва. Він є й основним його експортером на світовий ринок», – додала Галина Балашова.

Нагадаємо, раніше «АгроЮг» писав про те, що у Херсонській області розпочали масове вирощування шафрану. Також повідомлялось про те, що в Україні нарощують експорт прянощів. Крім того, відомо, що херсонський шафран відправиться до Великобританії та Азербайджану.

Новости по теме

| | |