Українські виробники органічної продукції мають впевнено почуватися на внутрішньому і зовнішньому ринках, – Трофімцева

7 июня, 2019

Український органічний сектор активно розвивається останні 10 років, стає все більш професійним і технологічним, нарощується експорт, а український органічний бренд стає пізнаваним на європейському ринку. Для подальшого розвитку галузі Мінагрополітики спільно із профільними асоціаціями та іншими зацікавленими сторонами працює над забезпеченням правових умов роботи органічного сектору. Про це зазначила в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час круглого столу «Органічне виробництво — пріоритетний сектор аграрної галузі України», який відбувся 6 червня в рамках ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019». Повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Другого серпня вступає в дію Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який забезпечить формування ефективного регулятивного поля для виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції. Українські виробники мають впевнено почуватися на внутрішньому ринку і бути конкурентоспроможними зі своєю органічною продукцією на зовнішньому ринку», – зауважила Трофімцева.

Вона додала, що ефективне регулювання органічної галузі надасть упевненості споживачу, що органічна продукція, яку він купує є сертифікованою, якісною та безпечною, виробленою за вимогами, що встановлені законодавством.

За словами в. о. Міністра, продовжується робота на державно-приватному рівні, зокрема, щодо  підвищення освіченості українських споживачів стосовно органічних продуктів, а також щодо створення програм здорового харчування у дитячих садках і школах.

Також під час заходу було обговорено перспективи органічного ринку в Україні і світі, законодавче забезпечення з питань органічного виробництва, державний контроль органічного виробництва та ринку, системність в органічних технологіях вирощування зернових і технічних культур та інше.

Новости по теме

| | | | | | |