На Миколаївщині фермерське господарство незаконно користувалось майже 150 га сільгоспземлі

7 июня, 2019

До Господарського суду Миколаївської області подано позов про визнання недійсним договору про спільну діяльність з обробітку земельної ділянки державної форми власності між Новосвітлівським психоневрологічним інтернатом та фермерським господарством. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Прокуратури Миколаївської області.

Загальна площа земельної ділянки, про яку йде мова, складає 147,29 га вартістю 8 млн грн та розташована на території Веселинівського району.

Місцевою прокуратурою встановлено, що у 2018 році інтернатом укладено при вирощуванні сільськогосподарських культур у зв’язку з чим фактично передано земельні ділянки площею 97,29 га та 50,00 га, які перебувають у нього на праві постійного користування, з фермерським господарством терміном на 1 рік, що автоматично продовжується у випадку відсутності пропозицій сторін щодо його припинення.

Вивченням умов договору з’ясовано, що його укладено сторонами з метою приховання іншого правочину – договору оренди землі. Однак, інтернатний заклад не наділений повноваженнями щодо передачі землі в оренду.

Незаконна передача земель державної форми власності в оренду сприяє тінізації аграрного сектору економіки та завдає істотної шкоди інтересам держави у сфері ефективного використання земельних ресурсів.

Реагуючи на зазначені порушення, прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом.

Це вже не перший випадок, коли заклади надають землі в оренду, приховавши під договір про здійснення спільної діяльності, звертаємось до органів державної влади щодо вжиття відповідних заходів реагування на зазначені факти.

Новости по теме

| | |