Презентовано дорожню карту розвитку ягідництва України

6 июня, 2019

4 червня в рамках ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» відбулася презентація дорожньої карти розвитку ягідництва України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Над дорожньою картою з розвитку ягідництва працювали міністерства, галузеві асоціації та науковці для того, щоб дати виробникам ягідної продукції нові орієнтири щодо розвитку їх бізнесу, розширення експортних можливостей та диверсифікації постачань на зовнішній ринок та в торгівельні мережі», – зауважила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Так, головною метою впровадження дорожньої карти є допомога дрібним українським виробникам ягід у розвитку підприємств, підвищенні конкурентоспроможності та експорту через виконання санітарних, фітосанітарних заходів, технічних стандартів, проведення сертифікації, вдосконалення інфраструктури та підвищення рівня знань про сучасні технології.

Зокрема, у стратегічному документі відображено подальший розвиток галузі, в контексті, зміцнення ланцюгів постачання ягідної продукції, зміцнення інституцій в Україні та стратегічного підходу Уряду до розвитку галузі.

Також Олена Ковальова акцентувала, що галузь садівництва, ягідництва та виноградарства та хмелярства підтримується в Україні на державному рівні.

«У 2018 році 96% ягідних насаджень були закладені завдяки державній підтримці, зокрема, 167 суб’єктів господарювання заклали 3 690 га плодово-ягідних культур, з яких 902 га ягідників. У 2019 році на бюджетну програму «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» для компенсації витрат на садивний матеріал» передбачено 400 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Новости по теме

| | | |