У наступні 10 років українці їстимуть більше свинини

5 июня, 2019

До 2027 року споживання м’яса в Україні зросте до 45,8 кг/рік у розрахунку на одну особу. Майже третину із цього обсягу становитиме свинина – 14,3 кг/рік у розрахунку на людину. В той час як у 2017 році українці споживали трохи більше 10 кг свинини в рік на одну особу. Такі дані озвучив старший економіст інвестиційного департаменту Продовольчої сільськогосподарської ООН, керівник проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР Дмитро Приходько під час XI Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

Щодо світових прогнозів споживання м’яса, то, за словами експерта, воно зросте до 2027 року на 45 млн тонн/рік і становитиме 367 млн тонн усіх видів м’яса – телятини, яловичини, свинини, птиці, баранини. В той час як у 2017 році дана цифра становила 323 тонни. І протягом цього часу свинина займатиме одну з лідируючих позицій за кількістю споживання і становитиме близько 37% від усієї кількості спожитого м’яса у світі.

«Очікується приріст середньорічного споживання свинини у розрахунку на особу в усіх країнах світу окрім ЄС та Японії», — підкреслив він. — Загалом же у структурі світового споживання свинини лідером залишається Китай. На цю країну припадає 46% від світового споживання, на решту ж азійський країн – 16%, на країни ЄС – 14%, на США та Латинську Америку припадає по 8%, решта країн світу ще 8%. Споживання ж в цілому м’яса у світі уповільниться, проте воно буде зростати у наступні 9 років. Очікується, що загальне споживання м’яса збільшиться на 2% і сягне 35 кг на людину».

Лідером по споживанню свинини у 2027 році, згідно із прогнозами, стане, В’єтнам: мешканці країни їстимуть більше 35 кг свинини в розрахунку на одну людину. На другому місці — Китай, йому пророкують споживання близько 33 кг свинини на одну людину. Замикають трійку лідерів країни ЄС, які у 2027 році будуть споживати трохи більше 30 кг свинини в розрахунку на одну особу.

Загалом же на країни Азії припадає 60% споживання свинини, а до 2027 року їхня частка зросте до 62%.

Експерт зазначив, що з послабленням експорту свинини країнами ЄС до Азії для України виникнуть можливості виходу на ті ринки Південно-Східної Азії, де ЄС є ключовим постачальником свинини.

Що ж стосується світового виробництва, то експерт прогнозує збільшення світового виробництва свинини на 10%: з 118,5 кг у 2017 році до 130,9 кг у 2027 році.

В той же час, експерти прогнозують, що в Україні за 2-3 роки може зникнути свинарство.

Новости по теме

| | | |