На Одещині фермери отримали дозвіл на вивезення зерна з Ізмаїльського елеватора

4 июня, 2019

Вчора ввечері бессарабські фермери отримали доступ на територію «Ізмаїльського елеватора». Їм вдалося вивезти своє зерно без зустрічного опору поліції і приватної охорони. Про це повідомляє bessarabiainform.com.

Нагадаємо, у суботу 1 червня, бессарабські фермери почали вивозити своє зерно з Ізмаїльського елеватора. Донедавна він входив до групи компаній «Агроінвестгруп», керівництво якої виїхало за кордон на початку цього року. Місцеві правоохоронці активно перешкоджали діям фермерів.

За фактом подій на Ізмаїльскому елеваторі поліція відкрила кілька кримінальних справ проти фермерів.

«За круглий стіл, який був призначений на 9 ранку, ми ледве сіли о 12. Керівництво елеватора, на відміну від нас, не змогло надати жодного документа, що підтверджує їх право на зерно. Співробітники поліції могли самі в цьому переконатися і зробити висновок, що причин не давати нам наш урожай, на який у нас були необхідні документи і рішення суду на право його вивезення, немає. При цьому поліцейські все одно відмовлялися пускати нас на територію елеватора. Але коли ми вже все-таки зайшли, то вже ніхто нам не заважав», – розповів керівник підприємства «Дінекс-Агро» Олександр Петков.

Він зазначив, що в присутності поліції все зерно зважували, фіксували і вивозили в обсязі, який вказаний в правовому документі.

Раніше вранці на території елеваторного комплексу з’явилися співробітники поліції не тільки Ізмаїла, а й з сусідніх районів, включаючи поліцейський спецназ. Також невідомі молоді люди в балаклавах, екіпіровані кийками і щитами, які знаходлися на території елеватора і представилися співробітниками приватної охоронної фірми. Останні облаштовували барикади на в’їзді на територію елеватора.

Як випливає з документа, виданими 23 квітня поточного року Господарським судом Одеської області, «Ізмаїльський елеватор» повинен не перешкоджати в користуванні майном ФГ «Дінес-Агро».

«Утриматися від здійснення будь-яких дій, які б перешкоджали ФГ «Дінес-Агро» в здійсненні ним вантажно-розвантажувальних робіт, вивезення з території елеватора, розташованого за адресою м Ізмаїл, вул. Портова, 4 пшениці 3 класу врожаю 2018 р. насипом в кількості 1 388 т, згідно книзі кількісно-якісного обліку за формою 36 за період 01.01.2018 р. по 03.12.2018 р.», – йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, ГК «Ерідон» подала позов на дочірню компанію «Агроінвестгруп». У свою чергу, Господарський суд Одеської області заарештував рахунки компанії «Агроінвестгруп» та «Іст Оілс Україна» через обов’язки перед «ТАСкомбанк». Також компанія «Сантрейд», яка входить в структуру«Бунге Україна», отримала відмову в позові проти елеваторів Агроінвестгруп. Також Господарський суд Одеської області відмовив компанії Quadra Commodities SA в задоволенні позову до «Ізмаїльський елеватор», який входить в структуру «Агроінвестгруп».

Новости по теме

| | | | |