Майбутній урожай зернових за обсягом буде не менше минулорічного, – Шеремета

4 июня, 2019

Основу сільськогосподарського виробництва українського аграрного сектору становить зернова складова. Враховуючи обсяги виробництва зерна, Україна – одна з небагатьох країн світу, яка має можливість нарощувати виробництво сільгоспкультур та зміцнювати позиції важливого гравця на зовнішніх ринках продовольства. Таку думку висловив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, який 30 травня у Одесі взяв участь у відкритті XVІІI Міжнародної конференції «Grain &Maritime Days 2019», повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Він відмітив, що рекордним в історії України став 2018 рік, коли виробництво зернових та зернобобових культур перевищило показник 70 млн тонн. Крім того, Україна має всі шанси зібрати майбутній урожай за обсягом не менше минулорічного.

Читайте також: «Мінагрополітики зацікавлене у поглибленні українсько-польської кооперації в сфері АПК«. 

«Український зерновий сектор є експорторієнтовним – в останні роки ми експортували понад 60% виробленого зерна. Поставляючи значні обсяги зерна на експорт, Україна є одним з гарантів світової продовольчої безпеки. Зокрема, варто відзначити факт успішної міжурядової роботи та відповідних компетентних органів з фітосанітарних питань, що дозволив українському зерновому сектору розширити присутність на нових ринках збуту – Єгипту, Індії, Китаю, ЄС та інших країн», – зауважив заступник Міністра.

Він додав, що ключовими партнерами України на зерновому ринку є країни Азії, Європейського Союзу та Близького Сходу. Перспективний і швидкозростаючим ринком є також країни Північної Африки.

«Фактично в усіх напрямках торгівлі ми незмінно зберігали позитивну динаміку розвитку торговельних взаємин. Почасти це є підтвердженням статусу України як стабільного і прогнозованого партнера», – підкреслив Шеремета.

Нагадаємо, українські аграрії завершили весняну посівну кампанію.

Новости по теме

| | | | | | |