Площі під малиною та виробництво ягоди в Україні в 2019 році скоротяться – прогноз

30 мая, 2019

Влітку минулого року українські фермери навіть і не намагалися вирощувати малину для свіжого ринку і поставок її до ЄС, хоча для цього потрібні приблизно однакове вкладення коштів і зусиль, як і для виробництва замороженої малини. При цьому експорт свіжої малини приносить більш високий дохід. Таку думку висловив директорУкраїнської плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, коментуючи пожвавлений попит на заморожену малину з боку переробників, що зафіксований аналітиками ринку у травні поточного року.

«Влітку 2018 року малину в роздріб продавали буквально на кожному розі, а роздрібні ціни на неї до вечора нерідко опускалися до 15 грн/кг ($ 0,55 за кг). При цьому в країнах ЄС-15 роздрібна ціна на малину рідко опускається нижче 5-7 євро за кг”, – зазначив директор УПОА.

Читайте також: «Експерт розказав, які ягоди цікаві європейському ринку переробки«.

Високий попит з боку заморозчиків і гарні продажі перших партій суниці садової (полуниці) для потреб заморозки в травні 2019 року свідчать про те, що потужності з заморожування ягід в Україні почали рости дуже динамічно. Це також дає надію на відновлення інтересу до вирощування малини в Україні, вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Цікаво відзначити, що ціни на ремонтантну малину були помітно вище, але сезон в цілому вийшов змазаним для фермерів. Тому в 2018 році виробництво малини в більшості господарств вже було відверто збитковим. В результаті, за оцінками аналітиків EastFruit, площі під малиною в Україні в 2019 році вперше за тривалий час скоротяться, а виробництво малини може знизитися.

Читайте також: «Солодкий бізнес на ягодах: як отримати додану вартість без переробки«.

Втім уже в 2019 році ситуація на ринку може змінитися кардинальним чином. Зростання потужностей з заморожування ягід в міжсезоння перевершило очікування учасників ринку, що, найімовірніше, призведе до зростання конкуренції за сировину. Уже зараз заморозка суниці просувається дуже хорошими темпами, що дозволяє говорити про перспективу зростання експорту цієї ягоди, особливо на тлі проблем з урожаєм в Польщі.

Учасники ринку також відзначають, що якщо ціни на малину і виростуть, то тільки на ту, що відповідає найвищим стандартам якості, тобто на малину “класу А”. У той же час «малина на газетці», тобто продукція низької якості, незрозумілого сортового походження, яку заготовляють у населення або у дрібних виробників, навіть при загальному зростанні цін на ринку, навряд чи виросте в ціні.

Нагадаємо, цьогоріч на Херсонщині очікують зібрати на 30% більше ягід.

Новости по теме

| | | |