Морква і буряк старого врожаю дешевшають через збільшення пропозиції «молодого» сегменту

30 мая, 2019

Вартість «старих» моркви та буряку продовжує знижуватися, не дивлячись на дуже обмежену пропозицію цієї продукції на ринку. Згідно даних фахівців «Інфо-Шувар» така ситуація пов’язана із суттєвим збільшенням пропозиції коренеплодів нового врожаю, ціни на які теж знижуються.

За їх оцінками, на сьогоднішній день на ринку буряку частина ранньої продукції становить вже майже 50%, а на ринку моркви рання продукція займає вже більше 70%.

Варто зауважити, що і в «старому», і в «молодому» сегменті пропонується як імпортна, так і вітчизняна продукція. Так, морква та буряк врожаю 2018 року представлена продукцією українських виробників і виробників Білорусі. Ціни на «старий» буряк з середини травня знизилися на 30% до 6-14 грн/кг (0,2-0,47 EUR/кг), а «стара» морква подешевшала на 20% до 12-13 грн/кг.

На найбільшому в західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові присутня пропозиція ранньої моркви від вітчизняного виробника по 24-25 грн/кг, крім того, імпортери продають ранню моркву від виробників Узебекистану та Туреччини по 23 грн/кг. Від середини травня рання морква в Україні подешевшала більш, ніж на третину.

Ранній буряк на «Шуварі» коштує 21-22 грн/кг і за останні два тижні він втратив в ціні більш, ніж 20%.

Новости по теме

| | | | |